Pavol Hammel vydáva nový album, ktorý vychádza aj na vinyle

Legendárny spevák a skladateľ Pavol Hammel sa hlási o slovo s novým, v poradí už 25 autorským albumom „Srdce bez anjela“. Na CD nájdu fanúšikovia 10 piesní vrátane optimistickej skladby „Víno, spev a ženy“, novinky „Klobúkom dole“ či titulnej „Srdce bez anjela“. Výnimočný pesničkár je autorom hudby všetkých skladieb. Texty majú na konte Kamil Peteraj, Boris Filan, Vlado Slivka a Marián Zima. 

“Melodický album životných skúseností v kocke. Skvostne aranžovaný, kompozične prepracovaný, hudobne osobitý a interpretačne nenapodobiteľný. Ako prací prášok 3 v jednom – 1. skvelé texty, 2. výborná hudba a aranžmány a 3. vyzreté interpretačné majstrovstvo – spevu a inštrumentalistov.” Tak charakterizuje svoj nový album spevák Pavol Hammel, ktorý patrí medzi najväčšie hudobné legendy česko-slovenskej popovej scény. Na konte má desiatky úspešných albumov a nezabudnuteľných hitov.

“Aby moje piesne mali nejakú zmysluplnú výpoveď, dávam si stále záležať na tom, čo spievam. Tak som si vybral z tvorby mojich priateľov textárov to najlepšie, čo spĺňalo moju predstavu o celkovom vyznení a idey albumu. Už sa nepotrebujem prvoplánovo snažiť o hitový singel, mojim cieľom je, aby album bol koncepčne dokonalý. Je tam osem úplných noviniek a dve pesničky sú prerobené. So spoluautorom Ferom Griglákom sme si povedali, že pieseň “Víno, spev a ženy” si zaslúži akustickú verziu. A tiež som vybral z mojej hudby k baletu Everest jednu pieseň “Večné svetlo”. Tú sme znovu nahrali a naspievali spolu s opernou sólistkou Lindou Ballovou. Jej interpretácia dala tej piesni úplne iný rozmer a som z toho nadšený,” prezradil detailyvzniku albumu Pavol Hammel.

Nový album nahral Pavol Hammel s osvedčenými spolupracovníkmi – Jurajom Burianom a Petrom Preložníkom. Vrátil sa tak k unplugged  poňatiu svojich piesní. Na albume okrem nich počuť viacerých skvelých hudobníkov. Na jednotlivých pesničkách sa podieľali Fero Griglák, Vítek Pospíšil, Igor Sabo, Petr Tichý, Michal Pajdiak či Sisa Michalidesová.

To Top