Spoko z kapely Smola a Hrušky predstavil už tretiu sólovú skladbu

Frontman kapely Smola a Hrušky Jozef Spoko Kramár pokračuje vo svojej sólovej tvorbe a po vydaní úspešných singlov Plamene a rádiového hitu Aj ty to tak cítiš, ktorý naspieval s Mirkou Miškechovou prichádza s ďalšou skladbou s názvom Na vlnách.

“Skladba vznikla počas pobytu v Kanade, kde ma týždeň strávený pri Niagarských vodopádoch fascinoval natoľko, že som počas jednej z nocí napísal tento song.  Dlhší čas som sa trápil s interpretáciou a skúšal najprv s kapelou, potom sám, no stále mi tam niečo chýbalo. Neskôr, keď som začal so spoluprácou pre duo Alžbeta a Júlia mi napadlo, že pesničku ponúknem dievčatám a vyzeralo, že som našiel tie pravé interpretky. Nakoniec ani to sme nedotiahli do uspokojivého hudobného výsledku. Dlho sme hľadali ten správny aranžmán a stále tam niečo chýbalo. Dokonca sme k songu natočili aj prvé zábery do klipu, ale ostalo rozpracované“: hovorí Spoko.

“Pesničke nakoniec pomohla náhoda. Počas pandémie som si prechádzal archív skladieb a narazil opäť na song Na vlnách. Vyskúšal som do toho zapojiť môj hlas a vtedy to do seba zapadlo. Konečne som mal pocit, že toto je to, čo celý čas skladbe chýbalo. V Recording studio 11.11. sme skladbu produkčne doladili a prispôsobili na naše hlasy. Možno si niekedy v budúcnosti zahráme túto skladu aj naživo, hoci to nebude jednoduché, keďže všetci traja žijeme v iných krajinách a každý máme svoje predstavy o hudobných projektoch”: dodal ku novej skladbe Jozej Spoko Kramár.

Pre Spoka má skladba a rovnako aj videoklip retrospektívny charakter a určitú symboliku. “Pripomína mi štyri roky spoločnej spolupráce a zároveň je to štvrtá spoločne vydaná skladba resp. na ktorej sa taktiež podieľali aj dievčatá ako projekt Alžbeta a Júlia.”: hovorí na záver Spoko.

Alžbeta a Júlia s kapelou Smola a Hrušky nahrali single Only love a Zelený čaj. O niečo neskôr nahrali svoj prvý samostatný singel Zámky lásky a podielali sa na Spokovej aktuálnej novinke Na vlnách.

To Top