Žákovic bol tento rok síce malý, ale atmosférou sa vyrovnal tomu veľkému

Festival Žákovic Open sa tento rok konal z dôvodu pandémie koronavírusu a štátnych nariadení vo svojej menšej verzii. Prišli však veľké mená a návštevníci festivalu zažili aj napriek obmedzeniam neopakovateľnú atmosféru.

Jubilejný 20-ty ročník festivalu Žákovic Open sa konal ako vždy v Trenčianskych Bohuslaviciach. Na festivale po prvýkrát vystúpila legendárna kapela Bez ladu a skladu.

„Po 20-tich rokoch sme si zahrali na Žákovici a ja som veľmi rád, hralo sa nám výborne. Pre mňa to bolo fantastické. Som vďačný, že tu ľudia boli a že ich bolo toľko. So skupinou HEX nás okrem iného spája to, že náš bubeník Peter Slameň je zakladajúcim členom HEXu. Napriek tomu, že sa pohybujeme v iných hudobných svetoch sme s Yxom veľmi dobrý kamaráti. Niekedy sa tie svety stretnú a niekedy rozdelia. Máme veľmi silný a otvorený vzťah a som rád, že robí tento festival a že sa to podarilo aj tento rok,“:  neskrýval radosť Michal Kaščák z kapely Bez ladu a skladu.

Domáca stálica HEX venovala koncert zosnulému spevákovi Petrovi Ďuďovi Dudákovi. Hudobníci na pódiu odpálili aj svoju novinku Mesto tratilo dych.

Festival sa niesol v radostnej atmosfére a všetci sa tešili, že sa vôbec mohol konať. Fanúšikom sa predstavili aj kapely Medial Banana, Para, Žena z lesoparku, Hudba z Marsu, Družina a ďalšie.

„Ja sa tu vyskytujem, aj keď nehráme. Je to môj obľúbený festival, mám tu naozaj veľa zážitkov. S Parou sme tu vystupovali minimálne desaťkrát. Po štvormesačnej odmlke sa tešíme z koncertovania a máme aj novú pesničku „Ako na dlani“, ktorá je titulnou piesňou k filmu Letní rebeli“, :prezradil spevák kapely Para Lasky. 

To Top