Zomrel legendárny český hudobník Ivan Král

Ivan Král bol česko-americký hudobník, ktorý sa preslávil ako basgitarista skupiny Patti Smith Group v sedemdesiatych rokoch 20. storočia. Bol tiež jedným z režisérov dokumentárneho filmu The Blank Generation z roku 1976 a bol nominovaný na Českého leva v roku 2001 v kategórii Najlepšia hudba k filmu Kabriolet. Ivan Král hral aj v kapele Iggyho Popa.

Po odchode z kapely Iggyho Popa spolupracoval so spevákom Johnom Waitom (hral na jeho albume Ignition). Neskôr zložil hudbu pre niekoľko filmov, ako napríklad Subway Riders (1982) a Bistro (1982). Ďalej potom pracoval ako producent (napríklad so skupinami Band of Outsiders, The Vipers a Joy Rider) a hral so skupinou Eastern Bloc, s ktorou v roku 1987 vydal rovnomenný album.

O úmrtí legendárneho hudobníka informoval portál Blesk a informáciu potvrdil aj festival Metronome Prague, ktorý túto smutnú správu zdielal na svojom Facebooku: “Je nám to strašně líto, ale bohužel musíme potvrdit informaci, že odešel Ivan Kral. Upřímnou soustrast rodině i blízkým přátelům.”

To Top