Kapely

NIEčO NAVYšE nahrávali videoklip s dvoma kočkami!

A nielen taký hocijaký. Ide o videoklip k ich prvej akustickej skladbe Proti múru, ktorá sa bude nachádzať aj na najnovšom albume. Ten pokrstia 28.12.2019 v Castelle, symbolicky na mieste prvého odohraného koncertu bardejovskej kapely. Spoločne so svojimi fanúšikmi oslávia aj desiate výročie ich fungovania.

Produkciu klipu si zabezpečili chalani svojpomocne. Ide o tzv. One-take clip, ktorý natáčali u nich v skúšobni, dokonca len na telefón. S myšlienkou akustickej skladby sa pohrávali už dlhšie, avšak až teraz nastal ten správny čas. „Všetky kapely už mali nejakú akustickú skladbu, my nie, zrejme sme na ňu ešte neboli pripravení. Až po určitom čase sme našli vhodný song, ktorý sme do tej akustickej podoby pretvorili,“ povedal frontman kapely Willo.

Špecifikom môžu byť aj gitary, na ktorých hudobníci hrajú. Ide totiž o jedinečné gitary značky Jolana, pre ktoré má Willo slabosť. „Doma ich mám dohromady 18, dokonca mám už aj zabezpečený vianočný stromček, a to z gitár (smiech). Ale keďže sú všetky vo výbornom stave, dá sa na nich hrať, no sú vhodnejšie skôr na akustické skladby, vedel som, že musia byť v tomto videoklipe použité,“ vyznal sa zo svojej lásky spevák.

Gitary nie sú iba ako rekvizity, ale zvuk, ktorý z nich vychádza, je autentický, pretože skladba, ktorá vznikla v ich domovskom Hell studiu, je nahrávaná na týchto skvostných Jolanách 😊.

Akustické skladby nie sú pre kapelu úplne bežné. Väčšinou sa stavali do pozície rockerov, ale s prichádzajúcim tretím albumom chceli svojim fanúšikom priniesť aj „niečo navyše“.

Autor: LG

To Top