Niekoľko slovenských festivalov bolo zrušených pre obrovskú búrku!

0
62
views

Nepriaznivé počasie v noci zo soboty na nedeľu zrušilo niekoľko veľkých slovenských hudobných festivalov. Okolo 22:00 zasiahla slovensko búrka sprevádzaná prívalovými dažďami a prudkým nárazovým vetrom, ktoré dopĺňalo pravidelné a intenzívne blýskanie!

Organizátori jedného z najväčších hudobných festivalov na Slovensku Topfest boli nútení pre nepriaznivé počasie a silnú búrku program festivalu zrušiť. Túto skutočnosť oznámili aj na svojom Facebooku: “Je nám to ľúto, ale program na festivale Topfest 2016 musel byť z bezpečnostných dôvodov zrušený.” Organizátori festivalu určite spravili dobré rozhodnutie aj napriek niektorým nie veľmi pozitívnym komentárom fanúšikov, ktorí si neodpustili vulgárne poznámky. V takomto prípade však v prvom rade treba myslieť na zdravie a bezpečnosť návštevníkov a organizátorov festivalu a nie na cenu lístka a to, že kapela neodohrala svoj koncert.

Ďalším zrušením festivalom je Hip Hop Žije 2016, ktorý sa konal na bratislavských Zlatých pieskoch. Organizátori sa tak isto vyjadrili na svojom Facebooku: “Je nám ľúto, ale z bezpečnostných dôvodov sme nútení festival oficiálne ukončiť. Ide nám v prvom rade o Vašu bezpečnosť a tá je pri aktuálnych poveternostných podmienkach veľmi ohrozená. Aj po koznultácií s políciou, hasičmi, SHMU a managementom Pusha T sme dospeli k tomuto rozhodnutiu. Ďakujeme veľmi pekne všetkým za úžasnú atmosféru, ktorú sme spoločne dokázali vytvoriť a tešíme sa na Vás na budúcom ročníku Hip Hop Žije. Ďakujeme za pochopenie!” 

13606678_1129856913732346_7511641969610861377_n

Dážď a silná búrka prekazila tiež Fun Rádio Dohodu v Nitre. Vystúpiť mali ešte kapely Vidiek a Kmeťoband, ale počasie sa rozhodlo inak. Fun Rádio Dohoda však pokračuje v najbližších dňoch v ďaľších mestách a tak aspoň z časti nahradí návštevníkom a fanúšikom zrušený program. Fun Rádio Dohoda sa tak isto vyjadrila na Facebooku: “Žiaľ, kvôli búrke po vystúpení Fragile festival v Nitre z bezpečnostných dôvodov končí. Ďakujeme všetkým za účasť a pochopenie. Najbližie sa vidíme 30.7. v Malackách.”

Kvôli počasiu sa musel predčasne ukončiť aj festival Familiar, ktorý sa uskutočnil na Mašekovom Mlyne neďaleko mesta Vráble. Zvukomalebný, multižánrový, otvorený pre každého…aj takto by sa dal charakterizovať mini festival, ktorý aj tento rok otvára svoje brány a za úlohu si kladie pripraviť deň nasýtený kultúrou nielen pre mladých, ale aj rodiny s deťmi. Tento rok na festivale vystúpili napríklad kapely Gulov Pelech, King Shaolin či Hudba z Marsu. Organizátor festivalu sa vyjadril na Facebooku: “Festival Familiar je predčasne ukončený a koncerty už nebudú pokračovať. Dôvodom je nepriaznivé počasie. Je nám to ľúto. Toto bohužiaľ nevieme ovplyvniť.”

Veríme, že všetci návštevníci festivalov sa dostanú čo najskôr do bezpečia a organizátorom prajeme veľa síl pri riešení tejto nepríjemnej situácie.