Viac...

Nika Karch: Je to pre mňa najkrajšie obdobie v roku!

Speváčka Nika Karch, vlastným menom Veronika Karchová, sa narodila v Michalovciach, kde vyštudovala základnú aj strednú školu. Po ukončení gymnázia odchádza na vysokú školu – Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre. Nitra sa jej natoľko zapáčila, že tam žije dodnes. Ako však sama hovorí, je hrdou východniarkou.

Nika však každý rok myslí hlavne na nitranov a tak už niekoľko rokov po sebe práve v Nitre organizuje Vianočný koncert, ktorý spríjemňuje tieto krásne vianočné chvíľe všetkým fanúšikom dobrej hudby a skvelej atmosféry. Tentokrát si ako hostí pozvala Beátu Dubasovú, Mária Kulyho Kollára z Desmodu a Brunna Oravca. Vystúpia spolu už 13.12.2016 na špeciálnom koncerte v nitrianskej Nájomnej jednotke 210. Vstupenky na koncert sa dajú zakúpiť v Nitre a to v Music a Cafe, CD Andante a v Minimaxe.

Nika, po roku opäť pripravujeme rozhovor v rámci vianočného koncertu. Prezraď nám čo sa za ten rok zmenilo? 

Rok 2016 bol pre mňa celkom fajn ☺ Okrem nových piesní a množstva koncertov a festivalov, ktoré som odohrala na Slovensku, sa mi podarilo zaspievať si v USA, konkrétne v Chicagu pre Čechov a Slovákov žijúcich v tomto meste. Bolo tam výborne a veľmi rada na to spomínam. Verím, že sa tam ešte niekedy vrátim ☺ Čo sa týka súkromného života, tak som sa stihla zasnúbiť, takže rok 2016 hodnotím ako v celku úspešný ☺

Plánuješ tento koncert do budúcnosti presunúť aj do iných miest, alebo spraviť vianočné turné? 

V budúcnosti neviem, pretože dať dokopy všetkých hostí na jeden večer v decembri je dosť komplikované, keďže sú všetci rozlietaní. Čiže spraviť vianočné turné v takejto zostave je zrejme nemožné. Som rada, že sa mi podarilo aspoň na tento jeden večer ich všetkých spojiť. Aj preto je tento koncert výnimočný ☺ Okrem koncertu budeme aj pomáhať človeku, ktorý túto pomoc fakt potrebuje. Nikoleta Abbatantuono je nádejná športovkyňa, ktorá ale ťažko ochorela a potrebuje peniaze na operáciu v zahraničí. Verím, že sa nám spolu podarí pre ňu vyzbierať na tomto koncerte čo najviac peňazí a pomôžeme dobrej veci.

Podľa čoho vyberáš do programu svojich hostí? 

Je to jednoduché ☺ Pozvala som si hostí, s ktorými som v minulosti spolupracovala a mám s nimi výborný vzťah, či už súkromný alebo pracovný. S Kulym, Beátkou Dubasovou či Brunnom Oravcom som bola na turné, kde sme zažili kopec zábavy, sme kamaráti, navštevujeme sa a navzájom podporujeme.

Ako dlho sa takýto koncert pripravuje? 

No termín koncertu sme riešili a vyberali už začiatkom júna, aby všetkým vyhovoval ☺ Od tohto momentu sa postupne začalo s prípravami ako riešenie sály, zvuku, svetiel, partnerov a všetkých vecí potrebných na takýto koncert. No a prípravy vyvrcholia 13.12.16 v Nájomnej Jednotke 210 v Nitre ☺ Lístky sú ešte v predaji na 3 miestach v Nitre: Music a café, CD Andante a firme Minimax.

Čo plánuješ v roku 2017? Koncerty, turné, CD? 

Mám rozpracované dve skladby, ktoré verím, že niekedy začiatkom roka dokončím. Jedna skladba je duet s kapelou Everlong a druhú skladbu mi robí Dušan z Desmodu. Chcem k obom natočiť aj videoklipy. Okrem toho v lete rôzne festivaly a na jeseň, keď sa podarí máme v pláne jedno veľké turné. Ale o tom ešte nechcem radšej rozprávať. No a budúcom roku ma okrem toho čaká veľká vec, svadba, na čo sa veľmi teším.

V nedávnom článku na našom portáli si prezradila, že máš novú kapelu. Ako sa ti s ňou hrá? 

Áno mám nových chalanov okrem basáka  Ďurka Vargu, s ktorým to ťahám už asi 4 roky. Novým je Miško Chrenko, ktorý mi hrá na bicie a Ľubo Korčok na gitaru. Sú to výborní muzikanti. No na Vianočnom koncerte budem mať kapelu Panama na čele s Brunnom Oravcom, pretože je to kapela Beáty Dubasovej a tieto Vianočné koncerty hrávame s nimi.

Ako budeš tráviť Vianoce? 

Vianoce budem tráviť doma na východe v Michalovciach a už sa na to veľmi teším ako si oddýchnem v kruhu rodiny. Je to pre mňa najkrajšie obdobie v roku.

Čo by si odkázala svojim fanúšikom a čitateľom hudobného portálu MUSIC ZONE? 

Prajem všetkým šťastné a veselé Vianoce plné lásky. A nech počúvajú čo najviac slovenskej hudby a podporujú mladé talenty, ktorých je na Slovensku mnoho. ☺ Portálu MUSIC ZONE prajem čo najviac čitateľov a ďakujem za rozhovor.

VIANOČNÁ SÚŤAŽ!!! – Vyhrajte 2 lístky na Vianočný koncert Niky Karch a jej hostí, ktorý sa bude konať už 13.12.2016 v nitrianskej Nájomnej jednotke 210. Stačí ak do komentára napíšete aspoň 2 skladby speváčky Niky Karch. Výhercu vyžrebujeme už v pondelok 12.decembra 2016!

Produktové novinky

Hľadáte elegantné inteligentné hodinky s dlhou výdržou? Vyskúšajte Niceboy X-fit Watch Pixel

Niceboy X-fit Watch Pixel sú univerzálne inteligentné hodinky pre aktívnych mužov aj ženy. Ponúkajú výdrž až 10 dní a odolné vodotesné telo so stupňom krytia IP68. V hodinkách aj mobilnej Zobraziť viac

Herné slúchadlá Niceboy ORYX X500 Shadow prinášajú prvotriedny zvuk a výrazný dizajn

Pokiaľ od svojich herných slúchadiel chcete okrem prvotriedneho priestorového zvuku aj prvotriedne pohodlie, ORYX X500 Shadow od značky Niceboy vám prinesú oboje. Okrem dizajnu zvýrazneného podsvietením oceníte aj vyhotovenie a Zobraziť viac

Niceboy ORYX K610 Chameleon je klávesnica pre pravých hráčov

Mechanická klávesnica ORYX K610 Chameleon vás prekvapí svojou odolnosťou – má kvalitné spínače, kovovú konštrukciu s opleteným káblom a pozláteným konektorom. A vo vlastnom programe si navyše nastavíte makrá aj Zobraziť viac

To Top
music ZONE