Interview

Nika Karch: Je to pre mňa najkrajšie obdobie v roku!

Speváčka Nika Karch, vlastným menom Veronika Karchová, sa narodila v Michalovciach, kde vyštudovala základnú aj strednú školu. Po ukončení gymnázia odchádza na vysokú školu – Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre. Nitra sa jej natoľko zapáčila, že tam žije dodnes. Ako však sama hovorí, je hrdou východniarkou.

Nika však každý rok myslí hlavne na nitranov a tak už niekoľko rokov po sebe práve v Nitre organizuje Vianočný koncert, ktorý spríjemňuje tieto krásne vianočné chvíľe všetkým fanúšikom dobrej hudby a skvelej atmosféry. Tentokrát si ako hostí pozvala Beátu Dubasovú, Mária Kulyho Kollára z Desmodu a Brunna Oravca. Vystúpia spolu už 13.12.2016 na špeciálnom koncerte v nitrianskej Nájomnej jednotke 210. Vstupenky na koncert sa dajú zakúpiť v Nitre a to v Music a Cafe, CD Andante a v Minimaxe.

Nika, po roku opäť pripravujeme rozhovor v rámci vianočného koncertu. Prezraď nám čo sa za ten rok zmenilo? 

Rok 2016 bol pre mňa celkom fajn ☺ Okrem nových piesní a množstva koncertov a festivalov, ktoré som odohrala na Slovensku, sa mi podarilo zaspievať si v USA, konkrétne v Chicagu pre Čechov a Slovákov žijúcich v tomto meste. Bolo tam výborne a veľmi rada na to spomínam. Verím, že sa tam ešte niekedy vrátim ☺ Čo sa týka súkromného života, tak som sa stihla zasnúbiť, takže rok 2016 hodnotím ako v celku úspešný ☺

Plánuješ tento koncert do budúcnosti presunúť aj do iných miest, alebo spraviť vianočné turné? 

V budúcnosti neviem, pretože dať dokopy všetkých hostí na jeden večer v decembri je dosť komplikované, keďže sú všetci rozlietaní. Čiže spraviť vianočné turné v takejto zostave je zrejme nemožné. Som rada, že sa mi podarilo aspoň na tento jeden večer ich všetkých spojiť. Aj preto je tento koncert výnimočný ☺ Okrem koncertu budeme aj pomáhať človeku, ktorý túto pomoc fakt potrebuje. Nikoleta Abbatantuono je nádejná športovkyňa, ktorá ale ťažko ochorela a potrebuje peniaze na operáciu v zahraničí. Verím, že sa nám spolu podarí pre ňu vyzbierať na tomto koncerte čo najviac peňazí a pomôžeme dobrej veci.

Podľa čoho vyberáš do programu svojich hostí? 

Je to jednoduché ☺ Pozvala som si hostí, s ktorými som v minulosti spolupracovala a mám s nimi výborný vzťah, či už súkromný alebo pracovný. S Kulym, Beátkou Dubasovou či Brunnom Oravcom som bola na turné, kde sme zažili kopec zábavy, sme kamaráti, navštevujeme sa a navzájom podporujeme.

Ako dlho sa takýto koncert pripravuje? 

No termín koncertu sme riešili a vyberali už začiatkom júna, aby všetkým vyhovoval ☺ Od tohto momentu sa postupne začalo s prípravami ako riešenie sály, zvuku, svetiel, partnerov a všetkých vecí potrebných na takýto koncert. No a prípravy vyvrcholia 13.12.16 v Nájomnej Jednotke 210 v Nitre ☺ Lístky sú ešte v predaji na 3 miestach v Nitre: Music a café, CD Andante a firme Minimax.

Čo plánuješ v roku 2017? Koncerty, turné, CD? 

Mám rozpracované dve skladby, ktoré verím, že niekedy začiatkom roka dokončím. Jedna skladba je duet s kapelou Everlong a druhú skladbu mi robí Dušan z Desmodu. Chcem k obom natočiť aj videoklipy. Okrem toho v lete rôzne festivaly a na jeseň, keď sa podarí máme v pláne jedno veľké turné. Ale o tom ešte nechcem radšej rozprávať. No a budúcom roku ma okrem toho čaká veľká vec, svadba, na čo sa veľmi teším.

V nedávnom článku na našom portáli si prezradila, že máš novú kapelu. Ako sa ti s ňou hrá? 

Áno mám nových chalanov okrem basáka  Ďurka Vargu, s ktorým to ťahám už asi 4 roky. Novým je Miško Chrenko, ktorý mi hrá na bicie a Ľubo Korčok na gitaru. Sú to výborní muzikanti. No na Vianočnom koncerte budem mať kapelu Panama na čele s Brunnom Oravcom, pretože je to kapela Beáty Dubasovej a tieto Vianočné koncerty hrávame s nimi.

Ako budeš tráviť Vianoce? 

Vianoce budem tráviť doma na východe v Michalovciach a už sa na to veľmi teším ako si oddýchnem v kruhu rodiny. Je to pre mňa najkrajšie obdobie v roku.

Čo by si odkázala svojim fanúšikom a čitateľom hudobného portálu MUSIC ZONE? 

Prajem všetkým šťastné a veselé Vianoce plné lásky. A nech počúvajú čo najviac slovenskej hudby a podporujú mladé talenty, ktorých je na Slovensku mnoho. ☺ Portálu MUSIC ZONE prajem čo najviac čitateľov a ďakujem za rozhovor.

VIANOČNÁ SÚŤAŽ!!! – Vyhrajte 2 lístky na Vianočný koncert Niky Karch a jej hostí, ktorý sa bude konať už 13.12.2016 v nitrianskej Nájomnej jednotke 210. Stačí ak do komentára napíšete aspoň 2 skladby speváčky Niky Karch. Výhercu vyžrebujeme už v pondelok 12.decembra 2016!

To Top