Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Nika Karch: Každý jeden koncert je pre mňa výnimočný!

Speváčka Nika Karch, vlastným menom Veronika Karchová, sa narodila v Michalovciach, kde vyštudovala základnú aj strednú školu. Po ukončení gymnázia odchádza na vysokú školu – Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre. Nitra sa jej natoľko zapáčila, že tam žije dodnes. Ako však sama hovorí, je hrdou východniarkou. V decembri chystá v Nitre Vianočný koncert a pri tejto príležitosti sme sa jej spýtali na pár otázok.

karch

1. Bol pre teba rok 2014 úspešný?

Myslím, že áno. Hneď začiatkom roka pokračovalo naše úspešné turné Sme také aké sme s Beátkou Dubasovou, neskôr som bola hosťom Roba Opatovského na jeho klubovom turné, nahrávala som nové skladby, z ktorých Rieka prerazila v českých rádiách, bolo množstvo koncertov a stihla som aj dlhšiu dovolenku J. Myslím, že Vianočný koncert bude taká výnimočná bodka za krásnym rokom 2014.

Reklama

2. Prečo si si na Vianočný koncert vybrala práve Nitru?

V Nitre bývam už skoro desiaty rok a mám to tu veľmi rada. Mala som tu už aj kopec vystúpení a vždy bolo úžasne. Rozmýšľala som spraviť taký istý koncert aj v mojich rodných Michalovciach, ale myslím, žeby sa nám už druhý termín nepodarilo zosúladiť. A tým, že všetci moji hostia žijú na západe, prispôsobila som to aj tomu. Ale Michalovce sa nám možno podaria na budúci rok.

3. Môžeš napísať niečo viac o hosťoch Vianočného koncertu? Prečo práve oni?

Reklama

Tento koncert je ako také zosumarizovanie mojich turné. So všetkými z mojich hostí som absolvovala pomerne dosť koncertov a tak som sa rozhodla dať ich všetkých dokopy na jeden môj koncert. Myslím, že to môže byť zaujímavé aj pre ľudí, lebo je to neuveriteľné spojenie a ja som šťastná, že sa mi podarilo nájsť jeden spoločný termín a veľmi sa teším, že si opäť zaspievam spolu s Robom Opatovským, Beátkou Dubasovou či Kulym. Keď sa tak nad tým zamyslím, vyzerá to ako taký malý festival, festival na jeden večer v krásnom prostredí nitrianskej synagógy, kde každý hosť zaspieva zopár svojich najväčších hitov. Týmto by som chcela pozvať aj čitateľov portálu Music Zone na tento výnimočný koncert, kde sa majú určite na čo tešiť.

Na Colors of Ostrava 2022 prídu aj The Killers, Martin Garrix a speváčka LP

4. Čo nové chystáš na rok 2015?

Chcela by som dokončiť album, na ktorom pracujeme a potom s ním ísť na klubové turné po Slovensku a Čechách. Ale to plánujem až v druhej polovici roka. V tej prvej mám nejaké koncerty a vystúpenia. V jari sa mi črtá väčšie turné po Slovensku vo veľmi zaujímavom zložení, ale keďže je všetko v štádiu rokovania, nechcem nič prezrádzať. No a v lete ma čakajú nejaké väčšie festivaly, na ktoré sa už teraz veľmi teším.

Reklama

5. Ktorý koncert v tebe zanechal najväčší zážitok?

Každý jeden koncert je pre mňa výnimočný. A pamätám si každý jeden. Niekedy skrz publikum, niekedy skrz skladby, ktoré sa mi hrali na tom mieste najlepšie a niekedy skrz trapasov, ktoré sa mi niekde podarili J. Ale to k tomu patrí a aspoň mám na čo spomínať. Pre mňa najsilnejšie vystúpenia boli v mojich „domácich“ mestách. Napríklad krst albumu v Nitre alebo koncert spolu s Beátou v rodných Michalovciach. Alebo vystúpenia v Legendách popu, alebo koncerty s Desmodom a Cigáskymi diablami pred vypredanými divadlami po celom Slovensku, alebo… Takto by som ešte mohla pokračovať ďalej, takže uzavriem to moju prvou vetou, že každé vystúpenie je pre mňa niečím výnimočným a neviem sa už dočkať môjho vianočného koncertu .

MADUAR oslavuje 35 rokov novým singlom a špeciálnym online koncertom

Reklama

6. Tvoja skladba Rieka bola dosť úspešná u našich českých susedov. Ako sa to podarilo?

Česi sú, mám pocit, viac otvorení „domácej“ kultúre a ja som za to veľmi vďačná. Poslali sme ju do rádií, uchytila sa a mesiace patrila k trom najhranejším slovenským skladbám. Považujem to za obrovský úspech a práve preto som sa rozhodla, že spravím klubové turné aj v Čechách. Mám tam aj veľa fanúšikov, takže by sa patrilo .

7. Aký je tvoj najväčší hudobný sen?

Reklama

Jeden sa mi už splnil a to bolo moje turné s Beátou Dubasovou. Vždy som ju veľmi obdivovala, takže som rada, že som s ňou stála a spievala na jednom pódiu. A nebolo to ani posledný krát, ešte sa budeme stretávať na nejakých akciách, ktoré nás čakajú. Mojím snom je hranosť v slovenských rádiách, ale nielen kvôli mne, ale kvôli všetkým slovenským umelcom, ktorí to majú v dnešnej dobe veľmi ťažké. Verím, že sa to raz prelomí a my Slováci si začneme vážiť aj to, čo máme doma. Tak ako to funguje všade inde vo svete. Ale viem, že ja to nijako nezmením, takže mne ostáva len veľa hrať, koncertovať a pracovať na sebe a nových pesničkách. Poznám veľa dobrých hudobníkov, ktorí prestali robiť hudbu, lebo to na Slovensku nemá význam. Aj keď majú sčasti pravdu, ja neprestávam, lebo mňa to robí šťastnou a keď vidím na koncertoch spätnú väzbu, tak ešte šťastnejšou .

8. Ovládaš aj nejaký hudobný nástroj?

Nie. Gitaru mám síce doma, ale zahrám iba jednu skladbu J. Raz, keď budem mať čas, chcela by som sa naučiť na klavíri, pretože to mi dopomôže k tomu, aby som si skladby zložila aj sama. Ale nie je to tak, že mi píšu skladby druhí a ja to prídem iba naspievať. Som vždy v štúdiu pri zrode všetkých skladieb a kecám im do toho, aký zvuk sa mi tam páči a aký nie, čo treba prerobiť, akú mám víziu a podobne…

Reklama
Nový album kapely IMT Smile vychádza aj na LP ako red clear vinyl

9. Kde budeš tráviť vianoce?

Ako vždy, doma v Michalovciach spolu s rodinou. Vianoce sú pre mňa maximálnym oddychom, aj keď ten zhon predtým sa dotýka aj mňa. Darčeky ešte nemám a ani neviem, kedy to stihnem J. Ale po Vianociach sa chystám späť do Nitry, keďže Silvestrovať budem tu.

10. Čo by si odkázala svojim fanúšikom a čitateľom hudobného portálu MUSIC ZONE?

Reklama

Chcela by som všetkým popriať krásne sviatky,  nech si hlavne oddýchnu a užijú rodinu. A chcela by som pozvať všetkých fanúšikov a čitateľov užiť si trošku vianočnej atmosféry na môj koncert (10.12. Nitra – Synagóga), kde ich čaká nielen zaujímavé spojenie mojich hostí, ale aj možno nejaký ten darček ;).  Portálu Music Zone želám len to najlepšie, nech stále prinášajú kopec noviniek zo sveta hudby a veľa návštevníkov stránky.  To čo robíte, robíte veľmi dobre  a držím Vám palce.

Vyhrajte lístok na Vianočný koncert Nika Karch a hostia Kliknite sem

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: