Nirvana po rokoch odohrala koncert v New Yorku!

0
25
views

Sen fanúšikov Nirvany sa v noci na dnes stal skutočnosťou.  Skupina zahrala v New Yorku na koncerte pre obete hurikánu Sandy. Stalo sa niečo neuveriteľné! Kultového speváka KURTA COBAINA (†27) nahradil Paul McCartney (70)!

Nikto síce Kurta nenahradí, ale aspoň sa o to pokúsil Paul McCartney. Ten povedal, že mu volal bubeník Nirvany Dave Grohl a ponúkol mu hranie s pár kamarátmi. Paul na to pristúpil a keď prišiel do štúdia, boli tam okrem Grohla ešte Kirt Novoselic a Pat Smear.

“Nepoznal som ich. Hovorili, ako je dobré byť zase spolu. Tak som len povedal: čo? Vy spolu nehrajete vždy? A niekto zašepkal: toto je Nirvana. Ty si Kurt.  Nemohol som tomu uveriť.” Povedal McCartney.

Podujatie, ktoré sa začalo v stredu večer miestneho času, sledovali stámilióny ľudí – vysielali ho televízie, rozhlasové stanice, bol na internete a dokonca aj v kinách.

Umelci sa zriekli honoráru, aby pomohli ľuďom v núdzi. Zatiaľ nie je známe, koľko finančných prostriedkov sa podarilo vyzbierať, ale už pred koncertom organizátori získali 32 miliónov dolárov, uviedla agentúra DPA.

Naživo koncert sledovali až dve miliardy ľudí a trval takmer šesť hodín.