Koncerty

Nitra bude vrieť ako v sopke, prídu Stromboli a Vilém Čok

Kultová kapela Stromboli sa opäť chystá aj na Slovensko, konkrétne do mesta pod Zoborom, kde vystúpi v Nájomnej jednotke 210. Kapela, ktorú založil jeden z najlepších českých gitaristov Michal Pavlíček, zahrá v Nitre staršie hity aj skladby z nového albumu „Fiat Lux“!

V Nájomnej Jednotke 210 zaznejú v podaní Báry Basikovej slávne skladby „Osiřelá košile“, „Veliké lalulá“ aj novinka „Katova pomocnice“. Skupina sa v nitrianskej Nájomnej jednotke 210 predstaví v pôvodnej zostave: gitarista Michal Pavlíček, vokalistka Bára Basiková, basgitarista Jiří Veselý, bubeník Klaudius Kryšpín, klávesistka Vendula Kašpárková a spevák Vilém Čok, v ktorého podaní zaznie slávna pieseň „Ó hory, ó hory“.

Nenechajte si ujsť výnimočný koncert 10.10.2019, Michal Pavlíček sľubuje, že to bude vrieť ako v sopke!

Vstupenky nájdete priamo tu!

Vilém Čok je český spevák, basgitarista a zabávač. V roku 1978 založil pražské punkové trio Zikkurat. Vo februári 1981 začal vystupovať s kapelou Pražský výběr.

Po zákaze Pražského výběru v roku 1983 hral so skupinou Moped. V roku 1986 zasa začal koncertovať s Výberom a bol hosťujúcim spevákom a basgitaristom skupiny Stromboli, ktorú založil gitarista Michal Pavlíček. Vilém Čok je autorom textu a naspieval pieseň „Ó hory“. Koncom 80. rokov Čok spolu s Otom Balážom založil skupinu Nová Růže.

Po jej rozpade vytvoril skupinu Delírium tremens. V rokoch 2003 až 2006, než sa skupina v pôvodnom zložení definitívne rozpadla, opäť koncertoval s Pražským výběrom. Dnes Vilém Čok účinkuje v muzikáloch Excalibur, Obraz Doriana Graye a ďalších. Okrem toho spieva so svojou novou skupinou Bypass.

To Top