Nitrianska kapela Individum pripravuje svoje prvé EP!

0
4
views

Bol začiatok roka 2012, keď sa dvaja Nitrania – spevák Robbie a gitarista Mirk rozhodli založiť si kapelu. Chýbal im však bubeník a basgitarista. Preto napísali inzerát: Hľadá sa bubeník so skúšobňou. Na ich veľké prekvapenie sa ozval Norbie – bubeník so skúšobňou v obci Čechynce . Stretnutie trojice hudobníkov sa uskutočnilo v jednom nitrianskom podniku a po ňom bolo jasné, že budú spolu hrať. Stále však chýbal basgitarista. Norbie v minulosti hral s Marcelom, ozval sa mu s ponukou, ktorú prijal.

Prvé skladby kapely Individum začali vznikať už na druhej skúške. Zohranosť medzi hudobníkmi naberala na obrátkach, ich produkcia sa formovala do alternatívneho rocku s prvkami funku. Chalani sa rozhodli venovať sa hudbe na 100 percent, na spoluprácu si privovali manažéra a prišiel čas na prvú verejnú prezentáciu. Tá sa uskutočnila na jeseň 2012 v súťaži Rock Me Fest. Na veľké prekvapenie kapely v štvrťfinálovom kole s veľkým náskokom zvíťazila. Famózna cesta jedinečnej štvorice s neprehliadnuteľným prejavom speváka Robbieho pokračovala až do finále, keď aj v semifinále skončila dovtedy neznáma partička na 1. mieste. Finálové kolo v nitrianskej Novej pekárni prinieslo kapele Individum krásne 3. miesto.

Kapela Individum momentálne finalizuje svoje prvé EP na ktorom bude sedem skladieb. Svoju produkciu by rada prezentovala nielen slovenskému publiku, ale aj zahraničnému, keďže všetky jej skladby sú v angličtine.

Kapela Individum funguje v zložení:
Robbie Járek – spev
Norbie Maťko – bicie
Mirk Belly – gitara
Marcel Németh – basgitara

Informácie o aktuálnom dianí v kapele Individum nájdete na

http://www.facebook.com/INDIVIDUMofficial

http://bandzone.cz/individum

Kontakt:  individumband@gmail.com  , +421905 180011