Kapely

Nitrianska kapela be.Well vydala videoklip k tretiemu singlu GIVE IT TO ME

Mladá nitrianska kapela be.Well, ktorej jadro tvorí speváčka a hudobníčka Patrícia Švelanová a gitarista Andy Kovačik, sa sformovala pred 2 rokmi a prešla si cestou od hrania coverov k vlastnej tvorbe, ktorej sa drží a snaží sa nájsť svoj vlastný zvuk (od čisto akustického zvuku prechádzajú k elektronickým prvkom). Na väčších živých koncertoch ich sprevádza kamarát Adam Spišák, bubeník kapely Itcha Pčelára – Jamestown. 

Po prvých dvoch vypustených singloch  – snovej balade Lost Forever a letnom UP&DOWN s ukulele v popredí – kapela prichádza s videoklipom k tretiemu singlu s názvom GIVE IT TO ME. Táto skladba je zase o niečo iná ako predošlé dve, videoklip sa nesie v duchu skladby, a síce v jednoduchom aranžmáne s intímnou bluesovou atmosférou. Videoklip vznikol v bratislavskom štúdiu LVGNC, kde kapela nahrávala aj ostatné piesne.

Zaujímavosťou je, že pieseň GIVE IT TO ME pôvodne vznikla na ukulele a až neskôr dostala svoju súčasnú podobu. Je to intímna pieseň o vášni a túžbe, ktorá sa dokáže rozpútať medzi dvoma ľuďmi.

Autorkou textu je speváčka Patrícia, ktorá stojí aj za všetkými autorskými piesňami kapely. Zatiaľ sú všetky piesne písané v angličtine, vyjadrujú rôznorodé emócie, najviac sa týkajú vzťahov a vychádzajú zo speváčkiných zážitkov a skúseností.

“Chceli sme zachytiť jednoduchosť, intimitu a autentickosť piesne, preto sme zvolili klip na štýl live session. O produkciu piesne aj samotný videoklip sa postaral náš dobrý kamarát Tom Lobb (frontman kapely Fresh Out Of The Bus, ktorý pracuje v spomínanom štúdiu LVGNC), bez ktorého by sa naša hudba nedostala na svetlo sveta v takej dobrej kvalite. Za to sme mu neskutočne vďační,” priblížila Patrícia.

Vypočujte si teda ich novinku, ako avizuje samotný názov kapely, je to hudba, pri ktorej sa budete cítiť dobre. be.Well boli oslovení do projektu Ada Juráčka Folkie – komunity nezávislých pesničkárov a majú za sebou koncerty odohrané v Nitre, Bratislave či Prahe. Momentálne pracujú na nových skladbách, na ktoré sa isto budete môcť tešiť.

To Top