Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

NO NAME uzatvárajú akustické turné novým klipom „Pamäte“, v ktorom je dokonca žiadosť o ruku!

NO NAME uzatvárajú akustické turné novým klipom „Pamäte“, v ktorom je dokonca žiadosť o ruku!

Skupina NO NAME má za sebou fenomenálny úspech! So svojim Dermacol NO NAME Acoustic Tour 2019 prešli 23 miest Slovenska a Česka. Dokonalý hudobný zážitok v pražskom Fórume Karlín zaznamenali na video a vytvorili klip k pesničke „Pamäte“ z megaúspešného albumu „S Láskou“. Vychutnajte si atmosféru vypredaného koncertu, skvelých hudobných výkonov a súznenia fanúšikov s hudobníkmi. V klipe je dokonca požiadanie o ruku!

„Nedokážem spísať vo vete, čo všetko sme za ten čas zažili”. Spieva Igor Timko v piesni „Pamäte“, ktorá dostala výnimočnú obrazovú podobu.

“Chceli sme zachovať všetko to krásne a jedinečné, čo sme za takmer tri mesiace trvania nášho 23-koncertného akustického turné zažili. Hosťovanie nášho priateľa a producenta Martina Gašpara, sláčikový kvartet a jeho krásne ženské huslistky. Klip dokonale mapuje ten jedinečný pocit, ktorého sa ako muzikant neviem nabažiť. Je to fenomén chvíle, ktorý by som popísal ako nekompromisný. Pred koncertom prípravy, očakávania, počas koncertu plný dom, výbuch energie, hudby, spevu, tanca. A dve hodiny po koncerte, už na svoju chvíľku slávy čaká zase niekto ďalší. Obraz má večné trvanie, divadlá majú svoje stále scény, ale koncerty, tie sú fenomenálne v tom, že kto v daný večer nepríde, prichádza o zážitok, ktorý už nikdy v živote nedobehne. Myslím si, že pieseň „Pamäte“ sa na zobrazenie tohoto jedinečného fenoménu hodí dokonale…“ vysvetľuje líder skupiny Igor Timko.

Reklama

Autorom klipu je talentovaný videomaker Vojto Paleček, ktorý sa postavil za kameru a má na konte strih aj réžiu. Klip je oficiálnou rozlúčkou s akustickým programom kapely NO NAME za rok 2019.

„Počas československého turné sme sa v Brne zoznámili s Vojtom Palečkom, ktorý nám koncert v Brne nádherne spracoval. Po tejto skvelej práci som mu okamžite zavolal s tým, že mu ponúkam možnosť nakrútiť klip k piesni „Pamäte“ z finálneho koncertu v Prahe vo Fórume Karlín. Ako bonus je v klipe vyobrazene aj požiadanie o ruku partnerky nášho ochrankára Jardu. V kapele sme sa zhodli, že z bezpečnostných dôvodov sa vlastnému ochrankárovi nehovorí nie. A dobrá správa je, že Janička povedala Jardovi áno! prezradil Igor Timko.

Na úspešnom Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019 vystriedal basgitaristu Viliama Gutraya Martin Gašpar. Ostatní členovia kapely sú už roky stabilní – Igor Timko, spev, Dušan Timko, gitara, Ivan Timko, bicie, Roman Timko, gitara a Zoli Šallai, klávesy.

Reklama

„Všetko, čo sme v rámci nácviku, príprav, nových aranžmánov a realizácie do turné vložili, sa nám vrátilo tisícnásobne. Od vypredaných sál, cez reakcie divákov, až po odborné kritiky. Ak dosiahnete takzvanú zlatú zhodu medzi diváckou a odbornou verejnosťou, pocítite zadosťučinenie, kvôli ktorému ste zakladali kapelu,“ uzatvára Igor. 

Hity „Čím to je“, „Žily“ či „Ty a tvoja sestra“ si s NO NAME na všetkých vypredaných zastávkach turné spievali celé sály. Ako uviedla česká recenzia –„Skupina No Name v základe ctila svoj sound a celkovou príjemnosťou a ľahkým pátosom zniesla do naplnenej haly dôvody, pre ktoré si ju české publikum toľko váži.

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Kapela Horkýže Slíže oznámila na 14.9.2021 vydanie nového albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2. Okrem krstu, ktorý sa bude konať v Music a...

Kapely

Žilinská kapela landless 10. septembra 2021 vydala svoj prvý album, ktorý nesie názov „Mirrors“. Na albume sa nachádza 9 piesní, pričom kapela počas prebiehajúceho...

Novinky zo sveta hudby

Multiplatinový Modrý album Mira Žbirku, ktorý vyšiel pred dvadsiatimi rokmi, reštartoval jeho tvorbu do nového tisícročia a znamenal veľký návrat na pódiá megaúspechom skladby Čo...

Zaujímavosti

Potrebujete motiváciu na pohyb, lepší spánok alebo dodržiavanie pitného režimu? Inteligentné hodinky X-fit Watch 2 od značky Niceboy dokážu monitorovať nielen váš tep, krvný...

Reklama