Zaujímavosti

NoControl predstavili nový album na špeciálne vyrobenom USB kľúči

To sved nevidel je názov debutového albumu kapely No Control, ktorá je právom označovaná za horúce želiezko v ohni Slovenského metalu.

Zaujímavosťou je, že tesne pred vydaním prišlo v kapele k zmene na poste speváka a tak sa chalani rozhodli album ešte nevydať a po dohode s vydavateľom ho celý prespievať s novým spevákom Elom Schronkom, ktorý sa skladby naučil a naspieval v rekordnom čase. A nielen to! Pri nahrávaní vzniklo aj niekoľko nových skladieb a úvodný singel k tomuto albumu, skladba NIEKTO INÝ je práve jednou z nich.

To však nie je jedinou zaujímavosťou tohto albumu. No Control nezvolili vydanie na CD nosiči, ale na špeciálne vyrobenom USB kľúči v krásnom balení. Ako sami hovoria, nových vecí sa neboja ani v tomto smere. Okrem hudby a textov je obsahom kľúča aj 5 videoklipov. Mnohé skladby z albumu sú už fanúšikom dobre známe nielen z koncertov, ale aj zo sociálnych sietí či rádiového éteru. Na albume sa v dvoch skladbách objavil hlas Igora Belaja (ex-the paranoid). Medzi textármi však  nájdete aj mená, ako Michal Žitňanský (Zoči Voči) či Vlado Krausz, alebo Miro Jurika. Album sa nahrával v štúdiách Randal Factory pod producentským dohľadom Jimiho Cimbalu.

Vzhľadom k aktuálnej situácii v súvislosti s opatreniami voči covid-19 sa No Control rozhodli priblížiť svojim fanúšikom aj prostredníctvom hud. streamov aj napriek pôvodnému zámeru zverejnili touto formou album už teraz. V najbližších dňoch No Control avizovali aj zverejnenie albumu na sociálnych sieťach. 13 skladieb spievaných v Slovenčine by určite nemalo ujsť pozornosti žiadneho fanúšika nabrúsených gitar, úderných bicích a chytľavých refrénov.

To Top