Novinky zo sveta hudby

Nová éra Peter Bič Project! Vymenili speváčku, dokončujú nový album a pripravujú videoklip!

Košická kapela Peter Bič Project, ktorých aprílový hit Where did you go už niekoľko mesiacov valcuje rebríčky hitparád, pripravuje videoklip k novému singlu. Okrem toho intenzívne pracujú na dokončení svojho tretieho štúdiového albumu, ktorý bude prekvapením nie len pre fanúšikov, ale aj odbornú hudobnú verejnosť. 

Čakajú ich veľké zmeny, ktoré isto mnohých prekvapia

Prvý významný zlom nastal u Bičovcov už v minulom roku, keď vymenili dvoch členov kapely. Dášku Kostovčík vystriedala ohnivá červenovláska Victoria a na miesto Matúša Pavlíka sa ku klávesom postavil ostrieľaný slovenský hudobník Zoli Tóth. Novým prírastkom je aj František Jano, ktorý vyniká najmä v hre na husliach. Už pri prvom singli z pripravovaného albumu  Where did you go, ktorý vydali už v novom zložení, možno badať, že sa hudobne odlišuje od ich predchádzajúcich hudobných počinov. Tým sa to však nekončí. Na ich novej doske údajne nájdeme aj skladby, ktorým konečne porozumejú všetci Slováci. Budú totiž v slovenčine. Mnoho prezrádzajú už aj fotografie z natáčania videoklipu k ich prvej slovenskej piesni, ktoré prebiehalo v malebnom prostredí vinohradníckej oblasti Tokaj.

„Veľkou zmenou pre nás a určite aj pre našich fanúšikov bude, že na albume nájdu aj slovenské pesničky. Slovenčine sme sa nikdy nebránili. Dokonca, ešte v začiatkoch našej tvorby, vzniklo aj mnoho slovenských piesní, iba sme ich nepustili do sveta. Momentálne sme dospeli k rozhodnutiu, že toto je pre nás tá správna cesta. Chceme, aby nám naši fanúšikovia rozumeli nie len hudobne, ale aby chápali aj hĺbku našich textov a tomu, čo im našou hudbou chceme povedať. Práve príchodom Victorie a farbou jej hlasu sa nám v tomto smere otvorili dvere. V tom čase som si povedal, že po anglicky síce spievame radi, ale skúsme aj niečo po slovensky a uvidíme, kam nás vietor zaveje,“ prezrádza o ďalších zmenách v smerovaní kapely Peter Bič, „v Peter Bič Project tvoríme hudbu podľa toho, ako to momentálne cítime. Nechceme sa prispôsobovať nejakým trendom, ani sa žánrovo špecifikovať. Jednoducho to robíme tak, ako to momentálne cítime, lebo podľa mňa, presne o tom je hudba. Pretože hudba je o vyjadrení emócií, o momentálnom pocite a vnímaní života. Mnoho našich skladieb vznikalo na malej gitare alebo na klavíri. Všeobecne sa trochu zmenil môj prístup k skladaniu hudby a začali sme využívať aj iné nástroje.“

Kto je Victoria a kde sa vzala zvodná červenovláska z videoklipu Where did you go s nádherným zamatovým hlasom?

Dvadsaťpäť ročná rodáčka z Košíc Victoria nie je nováčikom iba v kapele, ale aj v hudobnej brandži. Netají sa tým, že do spolupráce s Peter Bič Project nemala žiadne hudobnícke skúsenosti a spievala si väčšinou iba sama pre seba. Mladá kráska so zlatom v hrdle hudbu síce neštudovala ani v škole, no má obrovský hudobný talent, ktorý v nej Peter Bič objavil hneď po prvom počutí.

„Viky som objavil v kaviarni, kde pracovala ako čašníčka. My sme tam ako kapela pravidelne chodievali. Všimol som si jej tetovanie v tvare nôt a zaujímalo ma, či sa jej páči iba hudba ako taká, alebo aj sama spieva. Jednoducho som sa jej na to opýtal. Dali sme sa do reči a nakoniec mi poslala nejaké piesne, ktoré naspievala. Jednou z nich bola aj Wicked game, ktorá sa objaví aj na našom pripravovanom albume. Okamžite som pochopil, že táto mladá slečna sa absolútne minula povolaniu a vycítil som jej obrovský potenciál. No a potom už to išlo. Začal som s ňou pracovať a ona dostala svoju šancu, ktorej sa okamžite chopila,“ spomína Peťo na začiatky spolupráce s Victoriou.

„Victoria má nevídaný hlas s veľmi príjemnou farbou. Je to neuveriteľný talent. Je pracovitá, vytrvalá a má veľkú chuť na sebe pracovať. Na to, že k nám nastúpila iba pred rokom a bez akýchkoľvek speváckych skúseností, urobila obrovský pokrok. Na pódiu pôsobí absolútne suverénne. Naše piesne jej veľmi sedia a je na nej vidieť, že sa v hudbe cíti ako ryba vo vode. Dokonca si začína skladať vlastné piesne, píše texty. Jednoducho sa s hudbou úplne zžila,“ zhodnotil líder kapely ročné pôsobenie novej speváčky v kapele.

Okrem mimoriadneho speváckeho potenciálu a bohatej červenej hrivy dostala Victoria do vienka aj krásnu sexy postavu. Kombinácia všetkých týchto faktorov ju predurčuje na úspešnú spevácku kariéru a jej nástup do kapely iba krásne dotvoril ich nové smerovanie.

„Posledný rok bol pre mňa doposiaľ tým najúspešnejším. Nepamätám si vo svojom živote ani jeden deň bez spevu. Vždy bolo mojím snom stáť na pódiách a práve v období, keď som sa už zmierila s kariérou čašníčky, mi cestu skrížili práve títo skvelí ľudia a sen sa mi začal plniť. Práve vďaka nim som za tento posledný rok prežila tie najkrajšie momenty, ale zároveň aj najstresujúcejšie situácie, či najväčšie skúšky v živote. Veľa vecí som sa naučila o hudbe, o živote, o sebe samej. Každý deň spomínam na to, kde som bola pred rokom a kým som dnes. Uvedomila som si, že môžem dosiahnuť omnoho viac, ako som si kedy vedela predstaviť,“ vyznáva sa zo svojich pocitov Victoria, ktorá si svoje pôsobenie v kapele nevie vynachváliť. Zároveň s vďačnosťou dodáva: „Za túto príležitosť najviac vďačím práve Peťovi, ktorý ma „vytiahol“ spoza kávovaru na vysnívané pódia. Vďaka nemu, som vymenila tácku za mikrofón a práve on ma vedie k tomu, aby som na sebe pracovala, učila sa novým veciam, či dokonca prekonávala svoj strach. Je to skvelý hudobník a producent a ja som mu vďačná za to, že mi odovzdáva svoje poznatky a skúsenosti. Nemôžem zabudnúť ani na ostatných členov kapely, ktorí sú pre mňa tiež veľkou inšpiráciou. Od začiatku mi boli obrovskou oporou. Okrem toho, že spolu pracujeme, sme aj dobrými priateľmi. Okrem hudobnej stránky, si rozumieme aj po tej ľudskej, čo je v dnešnej dobe pri takom počte ľudí veľmi vzácne. Je to fajn pocit, keď viem, že mám za sebou ľudí, na ktorých sa môžem absolútne spoľahnúť.“

Pripravovaný album by mal vyjsť už v novembri, kedy sa Peter Bič Project chystajú predstaviť aj svoj prvý slovenský singel spolu s videoklipom. Z nových skladieb znie klavír, akustická gitara, či husle. Sú plné emócií a vystihujú každodenné problémy bežných ľudí. Sú o láske, rozchodoch, radostiach a starostiach, ktoré rieši každý z nás. Vznikali akousi súhrou celej kapely a každý z nich sa na nich svojím spôsobom podieľal.

Peter Bič Project

Košické zoskupenie Peter Bič Project vzniklo v roku 2010. Za posledný rok prešlo významnými zmenami. Kapelu s pôvodnou zostavou založil gitarista a líder kapely Peter Bič spolu s bubeníkom Jozefom Zimom, ktorí sa spojili so speváčkou Dášou Kostovčík, spevákom Ivom Bičom, klaviristom Matúšom Pavlíkom a Vladom Čekanom– basgitaristom. Ešte vlani Dáška kapelu opustila a jej miesto  nahradila mladá talentovaná Košičanka Victoria (vlastným menom Viktória Vargová). Za klávesmi sa namiesto Matúša Pavlíka udomácnil úspešný slovenský hudobník Zoli Tóth. Nováčikom v kapele je aj František Jano, ktorý ich sprevádza na husliach.

Peter Bič Project má na svojom konte dva štúdiové albumy. Debutovú dosku Say it Loud vydali v roku 2012. Nájdete na nej úspešný hit Thinking about you, ktorý získal cenu SOZA za najhranejšiu skladbu roka 2013 a stále ho môžete počuť aj zo slovenských rádií. Ich skvelé pieseň s anglickým textom bodovali nie len u nás, ale zožali úspech aj v zahraničí. S druhým albumom Just a story, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2015, skupina absolvovala celoslovenské koncertné turné. Peter Bič Project v priebehu svojej hudobnej kariéry zaznamenali aj ďalšie úspechy. Spolupracovali s poprednými slovenskými i zahraničnými umelcami a zaujímavosťou je, že boli predskokanmi švédskej skupine Roxette. Podarilo sa im zvíťaziť v ankete Slávik 2012 v kategórii Skokan roka a tiež Rádioslávik Rádia Expres.

Produktové novinky

Hľadáte elegantné inteligentné hodinky s dlhou výdržou? Vyskúšajte Niceboy X-fit Watch Pixel

Niceboy X-fit Watch Pixel sú univerzálne inteligentné hodinky pre aktívnych mužov aj ženy. Ponúkajú výdrž až 10 dní a odolné vodotesné telo so stupňom krytia IP68. V hodinkách aj mobilnej Zobraziť viac

Herné slúchadlá Niceboy ORYX X500 Shadow prinášajú prvotriedny zvuk a výrazný dizajn

Pokiaľ od svojich herných slúchadiel chcete okrem prvotriedneho priestorového zvuku aj prvotriedne pohodlie, ORYX X500 Shadow od značky Niceboy vám prinesú oboje. Okrem dizajnu zvýrazneného podsvietením oceníte aj vyhotovenie a Zobraziť viac

Niceboy ORYX K610 Chameleon je klávesnica pre pravých hráčov

Mechanická klávesnica ORYX K610 Chameleon vás prekvapí svojou odolnosťou – má kvalitné spínače, kovovú konštrukciu s opleteným káblom a pozláteným konektorom. A vo vlastnom programe si navyše nastavíte makrá aj Zobraziť viac

To Top
music ZONE