Nováčik Andrew May prichádza do šoubiznisu z väzenia!

0
5
views

Elegantný retroštýl pripomínajúci 80. roky a k tomu nezameniteľný hlas. To sú bonusy nováčika na slovenskej hudobnej scéne Andrewa Maya. Jeho prvý hit No Matter Who You Are už môžete počuť z rádií.

S hudbou prišiel prakticky do styku už ako štvorročný, keď pod stromček dostal detskú gitaru a najradšej na nej hrával hit Pravda víťazí od Tublatanky. V ranej puberte sa jeho hudobný vkus začal dramaticky meniť – od dvanástich rokov aj spieval, skladal vlastnú, tentoraz elektronickú hudbu a naučil sa hrať na klávesoch. V devätnástich založil poprockovú skupinu Picture Of The Day a vydal s ňou dva albumy Čierny deň a Autobus. Vášeň pre hudbu dokáže stále kombinovať s civilným povolaním, na hudobníka veľmi netradičným – Andrew pracuje ako samostatný strážny v Zbore väzenskej a justičnej stráže.

V minulom roku sa rozhodol pre sólovú dráhu a celkom vlastný repertoár spievaný výlučne v angličtine. V tomto roku Andrewa Maya objavil Robo Opatovský. Respektíve, bolo to presne naopak – Andrew sa rozhodol získať producenta svojich skladieb. Úplne naslepo!

„Mal som hotových 11 pesničiek v demo kvalite, napálil som ich na CD a odišiel do Bratislavy. Rozhodol som sa, že pôjdem do nákupných centier a určite tam stretnem niekoho, komu ich dám vypočuť a jemu sa budú páčiť. Naozaj to bolo tak,“ dušuje sa Andrew.


V jednom z obchodných centier narazil na Roba Opatovského na káve a „vnútil“ mu svoje CD. Potom to už fungovalo samé. „Asi v priebehu troch dní mi zavolal, že sa mu pesničky páčia a vytipoval dokonca aj prvú na singel.“ Robo pomohol Andrewovi vyprodukovať pieseň No Matter Who You Are, nadchol ho jeho netradičný hlasový prejav a sound pripomínajúci to najlepšie z 80. rokov minulého storočia. Nie je vylúčené, že bude produkovať aj celý pripravovaný album Andrewa Maya.