Zaujímavosti

Nové CD „Paci pac deťom“ pokrstil pes Festík veľmi netradične – granulami!

Nefalšovaná detská radosť a fantastická zábava! Na poslednom koncerte Paci Pac v tomto roku vládla úžasná atmosféra! Umelecká dvojica, ktorá tvorí  pre deti, na ňom predstavila svoje nové CDPaci Pac deťom“ s podtitulom Pesničky Petra, Beáty a Vaša. Netradičný album, na ktorom sú 30-ročné pesničky  Petra Nagya, Vaša Patejdla a Beáty Dubasovej v modernom prevedení, na koncerte pokrstil naozaj originálne – granulami – pes Festík. Ten je maskotom najveselšieho detského festivalu s rovnakým menom, ktorý bude v máji budúceho roka v Bratislave. Paci Pac zaspievali aj pesničku „Pes a mačka“ z nového CD a s radosťou skonštatovali, že sa deťom páči. Veria, že na Festíku si deti budú všetky novinky spievať spolu s nimi.  

Dvojica Paci Pac potešila v nedeľu najmenšie deti a ich rodičov posledným tohtoročným koncertom spojeným s krstom nového CDPaci Pac deťom“. Malí návštevníci boli so stretnutia so svojimi obľúbenými spevákmi nadšení a ešte viac ich potešilo, že na podujatí stretli aj psíka Festíka. Ten totiž nové CD krstil a to vskutku netradične – granulami.

„Dnes sme spievali náš klasický repertoár, no pridali sme doň aj jednu pesničku z nového CD s názvom „Pes a mačka“. Deťom sa páčila, videli sme, že ju poznajú, spievali si ju s nami. Je to pesnička detstva ich rodičov a zjavne im ju zvyknú spievať,“ teší sa Adriana Pešinová alias Paci.

„Momentálne je to naša najúspešnejšia pesnička na youtube,“ dopĺňa ju Mário Praženec alias Pac.

Na CD-čku „Paci Pac deťom“ sú totiž 30-ročné hity Petra Nagya, Vaša Patejdla a Beáty Dubasovej, ktorým Paci Pac vdýchli nový život a upravili ich do takej podoby, aby oslovila súčasné deti. Koncert spojený s krstom CD prilákal do Shopping Palace Zlaté piesky stovky detí s rodičmi.

„Bolo to super, tešíme sa, že prišlo toľko ľudí! Bol to náš posledný koncert v tomto roku. Teraz načerpáme nové sily, pretože v roku 2018 máme veľa plánov,“ vraví Mário Praženec.

„Od januára budeme na koncertoch spievať predovšetkým tieto novinkyCD. Verím, že do mája, kým bude festival Festík, na ktorom tiež vystúpime, sa ich deti naučia a budú ich už spievať spolu s nami,“ vysvetľuje Adriana Pešinová.

Festík bude veľkým multižánrovým podujatím pod holým nebom. Vystúpia na ňom všetci populárni umelci tvoriaci pre deti. Uskutoční sa na otvorenom priestranstve v areáli Incheba Parku 26-ho a 27-ho mája 2018. Krst CD-čka ukázal, že maskota festivalu – psíka Festíka – vybrali organizátori naozaj dobre. Deti sa s ním nadšene hrali aj fotili.

Deti na Festíka reagovali veľmi pozitívne. Páči sa im, je to veľmi milá postavička a vyzerá to tak, že je medzi nimi stále obľúbenejší. Spojenie krstu CD s promom festivalu sa ukázalo ako dobrý nápad. Paci Pac majú veľký potenciál a my sme naozaj radi, že na Festíku budú vystupovať so svojou novou šou,“ uzatvára ambasádorka „Festíka“ Katarína Šebestová z agentúry Evency.

Špeciálny vianočný balíček s CD-čkom „Paci Pac deťom“ a lístkom na Festík sa dá kúpiť v sieti Predpredaj.sk.

To Top