Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Novinka od Peavey s veľkým potenciálom: Zosilňovač Invective .120 a .212 kabinet

Narozdiel od väčšiny nových zosilňovačov, ktoré čerpajú inšpiráciu od svojich úspešných starších kolegov, Invective .120 je zbrusu nový postup a nová technológia s ktorou prišla firma Peavey.

Za touto novinkou vo veľkej miere stojí jeden z najtalentovanejších a najvplyvnejších gitaristov súčasnosti, Misha Mansoor, známy z pôsobenia v kapele Periphery.

Peavey v spolupráci s týmto technickým hráčom vytvorila absolútnu novinku čo sa týka gitarových hláv. Aby sa dostatočne ukázal charakter zosilňovača bolo ho potrebné skombinovať s vhodným kabinetom. O to sa postarala dvojica reproduktorov Celestion Vintage 30 a Celestion Creamback H. Výsledkom tejto kombinácie je aparát s takými možnosťami, aby uspokojil aj najnáročnejších hráčov.

Reklama

Peavey Invective .120 je poháňaný štyrmi JJ 6L6 elektrónkami s výkonom 120 watov. Tieto elektrónky je možné vymeniť za EL34, 6CA7, 6550, KT66, alebo KT88 čo spôsobí zmenu zvukových vlastností. Šesť elektróniek typu 12AX7A dodáva gain pre clean, crunch a lead kanály.

Invective je trojkanálová hlava, čo ale neznamená, že z neho vieme dostať len tri konkrétne tóny. Clean kanál obsahuje ovládače pre Post Gain a Pre Gain, kontrolovanie výšok, stredov a basov, a ovládanie funkcie Boost (on/off). Čo sa týka crunch a lead kanálu, okrem spomínaných funkcií disponujú aj prepínačom Noise Gate-u a Threshold-u. Na prednom panely sa takisto nachádza Master sekcia s ovládaním Resonance, Presence a Volume, input, manuálne prepínanie kanálov a Standby prepínač.

Zadný panel obsahuje užitočné funkcie ako prepínač výkonu, prepínač impedancie, a dvojicu paralelných outputových jackov. Časť panelu MSDI (microphone simulated direct interface) poskytuje output pre XLR, prepínač Ground/Lift, a ovládače Control a Level na optimalizáciu zvuku pre nahrávanie. Na zadnej časti sa taktiež nachádza ovládač pre Master Level Control, dva vstupy efektových slučiek.

Výbornou správou je, že Invective .120 prichádza na trh s nožným Midi ovládačom s desiatimi prepínačmi s ktorým je možné ovládať deväť programovateľných presetov, efektové slučky, Gate, jednotlivé kanály a Master Boost.

Aktuálna cena: invective .120, $1,899.99; invective .212, $750

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

NAMN show je pre hudobníkov najväčším sviatkom na svete. Výstava spája každý rok v januári stovky obchodníkov a hudobníkov a predstavuje nové produkty pre...

Zaujímavosti

Slovenský hudobník Oliver Kucharovič už túto jeseň na Slovensku a v Čechách predstaví svoj nový sólový projekt. Ide o odvážny experiment, pretože obsahuje len...

Zaujímavosti

Slovenský gitarista Brian Baják pred pár dňami zverejnil video k novej inštrumentálnej skladbe s názvom Interstellar, ktorá je jeho prvou kompozíciou nahratou na 9-strunovej...

Zaujímavosti

Saul Hudson je jeden z najznámejších gitaristov na svete. Väčšina fanúšikov ho však pozná pod menom Slash. Britsko-americký hudobník, gitarista a skladateľ je známy...