Novinky z dielne Noble Apocalypse

0
9
views

Vranovská kapela Noble Apocalypse v júlovom rozhovore pre music-zone.eu prisľúbila svojim fanúšikom skoré novinky a svoje slovo aj dodržala. Momentálne majú zverejnené na webe dve štúdiové nahrávky a usilovne pracujú no svojom prvom videoklipe.
Keďže v štúdiu nahrávali prvýkrát, zaujímali ma ich pocity.

“Po istom čase a pár odohraných koncertoch sme si povedali, že to nechceme nechať len na takej úrovni, tak sme si vyhliadli jedno nahrávacie štúdio a šli spraviť nejaké veci. Veľmi sme sa na to tešili, ale prekvapilo nás to. Hneď prvý deň sa od nás vyžadovala absolútna presnosť a sústredenosť a to nám dalo neskutočne zabrať psychicky aj fyzicky. Ale mali sme skvelých producentov, ktorí s nami mali trpezlivosť a ktorým sa naše veci veľmi páčili. V skratke, štúdio je obrovská skúsenosť. To vám nedá žiaden koncert a každému muzikantovi prajem, aby si to skúsil. A hlavne aby to bral tak, že ho to iba posúva dopredu, na vyšší level. V štúdiu sme nahrali štyri pesničky. Celý album sa jednoducho nedal… Je to neskutočne časovo a finančne náročné. Naše pesničky sú v podstate každá iná, o niečom inom, takže nebol až taký veľký problém s výberom tých štyroch, ktoré sa nahrajú. V podstate sme vybrali tie, ktoré hráme asi najdlhšie – tie, o ktorých sme vedeli, že sa k nim bude aj niečo točiť.”

Nahrané pesničky Rainy day a 6/8 si môžete vypočuť na bandzone kapely – http://bandzone.cz/nobleapocalypse

Tip:  Niall Horan predstavuje svoj debutový album Flicker!

a pieseň Rainy day je zverejnená aj na youtube:


K ďalšej štúdiovej piesni Technical už majú chlapci natočený videoklip, ktorý je v procese strihania. S touto prácou kapele pomáha ich kamarát a skvelý kameraman Adrián Jenčo, spevákov brat. Na klipe s nimi spolupracoval aj Marek Rohaľ, Aďov kolega z televízie. Nápad, ako bude klip vyzerať, vznikol u speváka Dana. Fanúšikovia si budú môcť hotové dielo pozrieť niekedy po novom roku. Okrem toho už má kapela v hlavách nápady a plány aj na ďalší videoklip k piesni Clown. Určite sa je na čo tešiť.

Júlový rozhovor s kapelou si môžete prečítať tu: https://music-zone.eu/zoznamte-sa-novou-vranovskou-kapelou-noble-apocalypse/
Zdroj fotografií: http://www.facebook.com/NobleApocalypse?fref=ts

Nenechajte si ujsť: