Novinky zo sveta hudby

Novinky z prostredia kapely Problem!

Martinská punk-rocková kapela Problem prišla dnes s novinkami v zostave a privítali vo svojich radoch nové posily. Prvou z nich je Marcel, ktorého ste mali možnosť vidieť napríklad aj v kapele Protest z Martina (death-metal) a nahradil Kekeho na poste basy. Ďalšou je Mentos, ktorý sa chopil v kapele druhej gitary (The Rats, punk-rock, MT).

Marcel: “Here we go. V roku 2006 som začal v hard-corovej kapele Master Radiators, z ktorej odišiel bubeník, tak som zavolal Martina Gazura žijúceho v tej dobe v Írsku a presťahoval sa do Glasgowa za účelom hrať v našej kapele. Po zmene členov sa aj názov zmenil na Stabwound. So Stabwoundom sme odohrali škótske, anglické a menšie európske turné vrátane Slovenska a Čiech (napr. Metal Gate v Prahe). Po nejakých nezhodách odchádza spevák a do novej zostavy sme zobrali najprv jedného speváka, potom druhého a ja som z gitary prešiel na basu. S pridaním nových členov sme zas zmenili názov na Deminishion. Odohrali sme koncerty s kapelami ako Obituary atď. Medzi tým som účinkoval v kapele Genepool a odohral koncerty s kapelou Burning Dream po rozpade Deminishion, kde momentálne pôsobí náš bývalý bubeník. Takže som hral v Škótsku cca 6 rokov a odohral pár koncertov, ktoré som po druhom prestal rátať. Momentálne som slobodný, žijem s priateľkou, máme sa veľmi radi a máme psa.”

Mentos: “No prvý impulz do mňa vošiel, keď som mal 13 rokov, že chcem zaloziť kapelu… O rok neskôr sa sen stal realitov a s Pukym (bubeníkom) sme založili Výpadok Prúdu. Hrali sme punk a ja s Pukym sme zostali až do konca pôsobenia. Okolo nás sa vystriedalo viacero členov. Za tie roky sme aj veľakrát pomenili štýl hrania od punku cez hardcore-punk, chaos-punk až sme sa dopracovali k punk-rocku kombinovanému so screamom. To bola vlastne posledná zostava a najúspešnejšia – známa už ale pod názvom The Rats (rok 2009). V tejto novej zostave sme nahrali aj singel a pred nahrávaním albumu sme sa rozpadli (október 2012)… V roku 2010 som ešte hrával s chalanmi v kapele Zákon Zotrváčnosti, kde hral aj Johny a Aďo, ktorí hrajú teraz v Probleme.”


Viac info na:
https://www.facebook.com/pages/Problem/100361030037624
http://bandzone.cz/problem
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.