Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

O novom albume, nových videoklipoch aj kadečom inom s kapelou Got Blue Balls!

U kapelky Got Blue Balls z Sliača sa už dlhšie chystajú očakávané novinky. Velikáni kalifornského rock ´n´ rollu sa už čoskoro chystajú vypustiť do sveta ich druhý album aj nejaké videoklipy. Viac nám o tom všetkom povedal spevák kapely Michal, aj keď sa potom do debaty zapájali aj ostatní členovia kapely. :-)

328279_10150360819132383_725984145_o

Kam až siaha história Got Blue Balls?
Fuu, to je asi rok 2010.

Predstavíš nám jednotlivo členov kapely?
Stanka – basgitara, Stanka je asi najmenší človek na svete.
Ďuro – najväčší komik a opica na svete.
Richard je robustný bubeník, ako už bolo niekde napísané.
Potom som ja – Michal a Boris zatiaľ s nami nie je.

Čo sa stalo? Ako sa to vyvíjalo s Borisom?
Boris bol náš technik na koncertoch. Po roku pôsobenia sme sa dopracovali k tomu, že nám treba nového člena. A rozhodovali sme sa medzi gitarou a synťákmi. Vtedy on prišiel do hry. Momentálne je v Anglicku, no nie je to uzavretá kapitola. Uvidíme do budúcna. :-)

Práve je u Vás aj dosť rušno. Čo chystáte?
Práve chystáme dva nové videoklipy na single z nového albumu. Termín vydania ešte nie je istý. O pár dní dáme von prvý videoklip ku skladbe Mirror a do konca roka ešte jednu pecku, ktorej názov ale neprezradím. Snáď týmito vizuálmi odčiníme to dlhé čakanie na nový materiál. jeden je hotový a druhý je v procese výroby. Videoklipy budú na single, ktoré ešte nikde neodzneli ani live! Album už je nahratý, čakajú ho len posledné úpravy.

10636844_10152621357212383_5514423046778022167_o

Už pri prvom počutí si možno všimnúť, že máte veľmi osobitý zvuk. Vnímate jeho zmeny oproti piesňam na prvom albume?
Michal: Postupne sme sa vykryštalizovali do svojho zvuku. Nie je to rock, nie je to ani punk. To je vlastne tá úsmevná historka – vytvorili sme si vlastný štýl – kalifornský rock ´n´ roll, čoho sa chopili ľudia z médií a začali nás škatuľkovať. Akurát, že to nie je nič. To sme si vytvorili sami.

Stanka: (Kolovali o nás historka, že ešte nás ľudia nevideli hrať, ale počuli toho o nás dosť.) :-D

Ďuro: Prvý album bol sranda. Tento bude už osobnejší. Viac rozmýšľame nad hudbou, nad textami. Nie je to také úplne priame ako to bolo. Výrazne temnejšie. Keď bol s nami Boris – náš klávesista (týmto ho pozdravujeme), veľa spravil na novom albume aj on. Dotváral ten zvuk to temno synťákmi aj na novom albume. Teraz však budeme hrať naživo bez neho.

Kde ste album nahrávali?
Album sme nahrávali v štúdiu SPK Audio v Badíne pri Banskej Bystrici u nášho kamaráta Mira Speváka.

521980_10151100424517383_1037670349_n

Na koľko piesní sa môžu tešiť ľudia na novom albume? Prezradíš niečo o nich?
Na albume bude 11 piesní, niektoré budú môcť naši fans poznať z posledných koncertov. V piesňach sa striedajú emócie od temných groove partov cez psychedelické polohy až po punkovú rozbíjačku. Piesne sú podľa mňa vyzretejšie či už aranžmánmi, hudobne alebo zvukovo.

Bude medzi piesňami aj nejaký „slaďák“?
Heh, predstavte si, že pár piesní je tam pomalších … ale slaďák, to nie. :-D

Mali by si ešte na záver rozhovoru odkaz pre fanúšikov?
Ďakujeme všetkým fanúšikom za podporu!!! Ten album sme naozaj nahrali, nevymysleli sme si ho a neťaháme vás za nos. Veríme, že sa vám bude páčiť. :-)

Aktuálne novinky sledujte na stránke https://www.facebook.com/gotblueballs, kde môžete striehnuť na nové videoklipy ako aj nový album. ;-)

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Bez autorov o autoroch. Taký je návrh nového Mediálneho zákona, ktorý 7. októbra 2021 predložilo do medzirezortného pripomienkového konania Ministerstvo kultúry (MK SR). Návrh...

Zaujímavosti

For You predstavuje novú skladbu Best of Slovak pop 2000 – 2009 (Antológia III), ktorou sa na chvíľku prenesiete do začiatku storočia. „Chceli sme...

Kapely

Roman, Robo, Marek a Viktor z kapely Pell-Mell 59 predstavujú novinku zo svojej tvorby. Singel s názvom „Poď so mnou“ zverejnili chalani aj s...

Zaujímavosti

Po tom, čo sa podarilo prebojovať kapele FREYA priamo do finále pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad minulý rok, história sa opäť zopakovala. Žilinčanov totiž...

Reklama