Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Nový album legendárnych The BUTTONS pokrstí 22. júna v Ateliéri Babylon český rocker Petr Janda!

Legendárna bigbítová skupina The BUTTONS vydáva nový album. CD The  BUTTONS & Friends vznikalo 10 rokov a kapela si na neho pozvala hviezdnych hostí. Na novinke spievajú Ján Baláž zo skupiny Elán, Marián Slovák, Marián Greksa a Juraj Zaujec. Nový album predstavia legendárni hudobníci na koncerte 22. júna v Ateliéri Babylon, kde nebudú chýbať ani všetci hosťujúci speváci. Krstným otcom nového CD bude líder skupiny Olympic Petr Janda, ktorý sa na to veľmi teší!

V prvej polovici 60-tych rokov sa začali písať dejiny slovenského bigbítu. Vzory z britskej rockovej scény ovplyvnili pár mladíkov v centre Bratislavy a tak sa v roku 1964 zrodila bigbítová skupina The BUTTONS. Kapela funguje doteraz a práve vydáva nový album. Novinku nahrala v zostave Jozef Dodo Šuhajda – spev a vokály, Kamil Paulovčin – gitara, spev, vokály, Ervín Fulmek – klavír a klávesové nástroje, Vladko Turčan – sólová gitara, vokály, Juraj Majer – basová gitara, Milan Hlinka – bicie, Ján Baláž – gitary, spev, vokály a Boboš Procházka – fúkacia harmonika.

Kapela Yearsbelow s nádychom melodického rocku prichádza s debutovým EP

Prvé skladby nového CD začali vznikať hneď po prvom albume „Between The Stones“ z roku 2011. Album sa tvoril na naše podmienky dlho, ale v prípade našej nezvyčajnej kapely je to normálne. Nie sme kapela, ktorá pravidelne vystupuje, cvičíme len vtedy, keď ideme vystupovať. Tak sme postupovali aj v prípade nahrávania tohto CD, keď vznikla nová pesnička, išli sme ju cvičiť, naskúšať a keď bol voľný termín v štúdiu, tak sme sa ju nahrali,“ opisuje spôsob práce zakladajúci člen kapely Dodo Šuhajda.

Reklama

Album The BUTTONS & Friends sa nahrával vštúdiu Jána Baláža JB – Recording studio.

„Janko Baláž nám maximálne vychádzal v ústrety a nielen to. Pomáhal nám pri aranžmánoch a technickom prevedení nahrávok, mal s nami obrovskú trpezlivosť. Bol zvukovým, hudobným režisérom a stal sa producentom nášho CD. Spolu s Jankom Červenkom nám nahrali pesničky na vysokej technickej úrovni,“ konštatuje Dodo Šuhajda.

Nový videoklip kapely Niečo Navyše vznikol vďaka fanúšikom

Hudobnými autormi piesní sú Ervín Fulmek a Kamil Paulovčín. Texty piesní majú na konte Kamil Peteraj, Martin Sarvaš a Ema Mázik. Pieseň Hodiny z roku 1965 napísal Juraj Eperješi a bola veľkým hitom skupiny Phantoms. Pôvodne ju spieval Marián Slovák, ktorý ju aj po 55-tich rokoch znovu zaspieval na novom CD.

Reklama

Kapela album predstaví na koncerte 22. júna v Ateliéri Babylon.Krstným otcom albumu bude bard Česko-slovenského bigbítu a líder skupiny Olympic Petr Janda.

„Tešíme sa na publikum, bude tam veľa našich kamarátov a priaznivcov. Po dlhom čase sa konečne budeme môcť stretnúť vo väčšom počte. Album pokrstí Petr Janda. Je to môj starý priateľ, poznáme sa už od 60-tych rokov minulého storočia. Sme stále v kontakte, navštevujeme sa aj v súkromí. Spolupracovali sme spolu na mnohých podujatiach, v decembri roku 2018 našu kapelu uviedol v Pražskej Lucerne, kde sme vystúpili v rámci 50. výročia prvého Česko-slovenského festivalu,“ uzatvára Dodo Šuhajda.

Kapela Yearsbelow v novej skladbe bojuje so závislosťami fyzickými i psychickými

The BUTTONS majú za sebou úspešné vystúpenia na festivaloch Topfest, Lodenica, Valašský špalíček, Ripfest a pravidelne hrajú na pódiách vo V‑klube,  Art klube Sherz či v kultúrnom dome na Vajnorskej ulici. Najbližšie si The BUTTONS nenechajte ujsť na koncerte 22. júna v Ateliéri Babylon.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Coldplay zverejnili základné informácie k albumu formou ručne písaného odkazu na svojom instagramovom účte, zároveň sprístupnili trailer nazvaný Overtura, ktorý je kombináciou animovanej kozmickej cesty systémom...

Zaujímavosti

Pred pár rokmi sa jeho video na internete stalo virálnym. Reč je o hudobníkovi, ktorá sa volá Bob Wood a keď ako 80-ročný v...

Novinky zo sveta hudby

Iron Maiden pred niekoľkými dňami zverejnili novú pieseň The Writing On The Wall doplnenú úchvatným animovaným klipom. Ako priaznivci heavymetalovej legendy predpokladali, skladba je predzvesťou sedemnásteho...

Zaujímavosti

Po albume Vlčie maky – Podpoľanie prichádza druhý štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Na albume s horehronskými piesňami pracovali takmer dva roky. Na albume...