Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Nový klip kapely Retarded Fish – „Then vs. Now“

„Za svoju viac ako 6 ročnú históriu sme odohrali viac ako 80 koncertov, z toho cez 20 v zahraničí a vydali 2 albumy. Prešli sme jedinou zmenou na postoch a to prijatím druhého gitaristu Riša“ (*RF)

Retarded Fish je punk-rocková kapela z Košíc. Preslávili sa najviac pesničkou „Don´t give up!“ , ku ktorej natočili aj videoklip. Sú známi nielen na Slovensku, ale aj po iných krajinách ako SLO,ITA,CRO,HUN,SVK,POL,UK,CZE, v ktorých odohrali tiež pár koncertov. Dnes chalani vypustili nový videoklip „Then vs. Now„, ktorá je v takom metalovejšom štýle.

„Text skladby sa snaží poukázať na rozdielnosť názorov v pohľade na hudbu. Pre niekoho ide v hudbe hlavne o ten kus srdca ktorý muzikant, nech už tvorí akúkoľvek hudbu, zanechá v pesničke. Tým pádom tá hudba má ducha a aj zmysel. Táto pesnička je však o tej druhej, inej skupine hudobníkov, ktorí sú podľa nás úplne mimo. Serú nás tie kapely súčasnosti ktorých heslo je „najprv vlasy potom hudba“. Serú nás aj decká ktoré im to žerú. Serie nás to, že tu absentuje práve to srdce a pointa je niekde inde. Kde? To už je otázka na iných,“ píšu RF.

Reklama

Tu si môžte klip pozrieť :


STRUČNÁ HISTÓRIA RETARDED FISH :
  • 2005: Júl – Založenie samotnej kapely, prvé pesničky a časté skúšanie
  • 2006: Marec – Prvý koncert Kapely v Prešovskom Ester. Júl – Prvé štúdiové náhravky kapely ( Teenage life, Thanx, Mäsokombinát ). November – Druhý pobyt kapely v štúdiu ( What I feel, Lost and gone )
  • 2007 : časté koncerty – KE, NR, PO, BA, Hlohovec, Poľsko- Nowy Sancz, Svidník, atď. Výhra súťaže Košický  Rockový kolotoč ( 2.miesto ). Účasť na výberovke Punk Rock made in SVK vol. 6
  • 2008 : Január  –  Tretí pobyt kapely v štúdiu Help Production ( Status Quo, Leaving your Town In a Van ). Jún  – účasť RF na festivale Zlatý Bažant Fajny Fest Kolonica. Júl – začiatok nahrávania prvého albumu. August – účasť kapely na Trebišovskom RockFeste. September-December – nahrávanie a mastering pripravovaného albumu.
  • 2009 : 28. Marec – vydanie prvého dlhohrajúceho albumu s názvom Catch The Fish!, ktorý obsahuje 8 sklatieb plus 3 bonus tracky (objednávať môžete na retarded.shop@gmail.com ). Marec-Apríl – Jarná Tour absolvovaná po SR. Jún-August/September – účasť kapely na viacerých festivaloch. September/Oktober/November – niekoľko koncertov zo zahraničnými interpretmi. November – prírastok v podobe 4. člena – gitaristu Riša a jeho náslené zapracovanie do kapely.
  • 2010 : Február/Marec/Apríl – niekoľko koncertov v rámci slovenska. Leto – účasť na mnohých festivaloch (tretí krát Fajny Fest v Kolonici, Dobrý Fest v Prešove a ďalšie). August – započaté nahrávanie druhého dlhohrajúceho albumu. September – prvé európske turné kapely (SLO,ITA,CRO,HUN,SVK,POL,UK,CZE) s kapelou Stillbust (UK) + uverejnené 4 promo skladby v pracovnej kvalite. Október – pokračovanie nahrávania albumu
  • 2011 : Február – učasť na Ine Kafe Tour 2011. Zima/Jar – pokračovanie nahrávania albumu,koncertovanie po SR/ČR. September – druhé európske turné (SVK/CZE/BLG/UK/Wales). 29.október – vydanie druhého albumu „You Have One Unheared Message“, ktorý obsahuje 12 skladieb. Jeseň/Zima – plánovanie koncertov na Február/Marec 2012 na podporu albumu.

Čo kapela chystá ?

„Čo sa budúcnosti kapely týka tak pracujeme priebežne na novom materiáli a na jeseň plánujeme niekoľko koncertov po ČR a SR tak ako tomu bolo na jar. Ak by ste nás chceli vidieť u vás v meste, napíšte vášmu klubu, promotérovi alebo napíšte nám a my uvidíme, čo stým vieme spraviť.“

Reklama
Viac info na : http://bandzone.cz/retardedfish
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: