Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Nový singel Michala Chrenka Chcem vrátiť. Má byť odpoveďou pre Dominiku Mirgovú!?

Spevák, hudobník a skladateľ Michal Chrenko prichádza s novým singlom Chcem vrátiť, ktorý si exkluzívne práve teraz môžete vypočuť  na našej stránke Music zone. Ten, kto pozná Michala ako rockového speváka bude určite zaskočený. Prekvapenie však prichádza aj zo strany textu, ktorý sa podozrivo dá spojiť so skladbou Nová od Dominiky Mirgovej. Je to zámer alebo čistá náhoda ? Zaujímalo nás to a preto sme sa pýtali.

Najprv by nás zaujímalo prečo taká zmena hudobného štýlu ?

Tak ja som si dal od hudby nejaký ten čas pauzu a ako plynie čas, tak sa človek mení, nie len navonok ale aj vnútorne. Má iné pocity, iné zmýšľanie a celkovo sa každým dňom posúva niekde inde. Preto je pochopiteľné, že sa zmenil aj môj pohľad na hudbu. Som niekde inde ako keď som mal 17 rokov. Ja sa nerád škatuľkujem do nejakého hudobného štýlu, pretože počúvam naozaj všetko. Nerobím v hudbe žiadny rozdiel. Pri hudbe sa riadim srdcom. Kedysi som dokonca robil aj Hip-Hopové podmazy, čo málo kto vie a na bicích a piane som odohral rôzne hudobné štýly cez Pop-Rock, Reggae až po Hip-Hop či Drum and Base, čiže v tomto som skutočne otvorený všetkému, čo je kvalitné a zanechá vo mne prvotný pozitívny dojem alebo nejakú pozitívnu emóciu. Týmto pocitom sa riadim aj v mojej vlastnej tvorbe. Ja prvotne vôbec neriešim či z tej skladby vznikne Rocková, či Popová skladba, to je neskôr všetko o aranžoch, čo by mal ustrážiť producent, ktorý by mal vedieť, čo sa ku samotnému interpretovi hodí. No samozrejme, že s tým musí byť stotožnený aj sám interpret. Musí sa v tom cítiť dobre a byť s tým stotožnený, čo som ja, ako 17 ročný chalan bol. Aj teraz som stotožnený s tým, čo práve prezentujem, a preto si za tým stojím.

Reklama
Speváčka Katarína Knechtová prichádza s tanečnou novinkou

Ako vznikla skladba Chcem vrátiť a čo bolo tvojou inšpiráciou ?   

Skladba Chcem vrátiť vznikla v období, keď som bol sám, bez priateľky. Často som premýšľal nad chvíľami a obdobím, keď mi bolo pekne. Každý určite zažil ten pocit, keď si v hlave premieta, ako mu bolo príjemne s niekým, koho mal rád a chcel by taký pocit ešte niekedy zažiť. Predsa človek je viac, keď niekoho má, spievam to aj v mojom texte. Tento song a hlavne text neberiem ako niekoho alebo niečo, čo chcem vrátiť ale skôr ako pocit, ktorý chcem opäť prežívať. Samozrejme, že ma pri tvorbe inšpirovali myšlienky z minulosti. S kým, to je už jedno.  Ľudia nevrátia späť minulosť, skutky, ani rozhodnutia, môžu však vrátiť pocity, ktoré v minulosti pociťovali a cítiť ich znova. Záleží len na nás ako to budeme chcieť, preto sa treba sústrediť hlavne na prítomnosť a budúcnosť a nepozerať sa späť do minulosti. To je podľa mňa zbytočná strata času. Snáď z týchto viet každý pochopil, že som túto skladbu nikomu konkrétnemu nevenoval a ani to nie je žiadnou odpoveďou či odkazom pre niekoho.

Kapela INEKAFE práve zverejnila novinku Všetky skladby sveta


Prečo zmena producenta, štúdia aj textára  ?
Reklama

Ako som už spomínal, človek sa každým dňom mení, a preto som sa rozhodol, že celkovo zmením veci okolo seba a skúsim sa posunúť niekde inde. Niekedy možno pomôže úplná zmena. Chcem sa pohnúť  z miesta, či to bude moja cesta, ktorou mám ísť alebo nie, uvidím časom, človek nikdy nevie kým neskúsi. Túto skladbu produkoval, aranžoval, nahrával, mixoval a mastroval overený producent z Prešova, Randy, takže tam nie je ani priama odpoveď, prečo práve on. Chcel som skúsiť niečo nové, iné a Randy má perfektné referencie, tak nebolo o čom. Text mi prvýkrát pomáhal písať môj bratranec Kristián Formel, ktorý si dávnejšie založil svoj hip-hopový projekt. Ja som mu vo voľnom čase robil nejaké podmazy a nahrával mu demáče. Už vtedy som si hovoril, že píše fakt dobré texty, preto som sa ho opýtal, či by neskúsil niečo do mojej tvorby. Najprv sa mu nejako nechcelo, no keď počul túto skladbu, tak sa mu hneď zapáčila hudba a povedal, že sa mi pokúsi pomôcť. Písanie hip-hopových textov je ale o niečom inom,  a preto, keď niečo napísal, tak som si to ešte musel upraviť, nejaké slová vymeniť  či dorobiť,  aby mi sedelo frázovanie. S Kristiánom sa mi ale super tvorí, takže určite budeme spolupracovať aj v budúcnosti. Predsa si ako rodina povieme na rovinu, čo je dobré a čo nie, občas si ponadávame, pobijeme sa, ale všetko v rámci rodinných vzťahov, no a potom vznikne takýto text J

Iron Maiden vydali po šiestich rokoch novú skladbu The Writing On The Wall

Nesmieme však zabudnúť aj na fotografie o ktoré sa postaral skvelý fotograf z Nitry Ľubomír Pecho a grafiku, ktorú poriešili chalani z Randal design zo Serede. Je to všetko jeden tím, bez ktorého by to nešlo. Myslím si, že si každý odviedol svoju prácu najlepšie ako vedel, tak už budeme len dúfať, že to ľudia ocenia.

Ďakujem stránke Music Zone za priestor. Michal Chrenko.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: