Koncerty

O.B.D. pokračuje v koncertovaní s novými hosťami!

Košice a Žilina chalanov z O.B.D. riadne nakopli! Atmosféra, ktorú ich fanúšikovia dokázali na koncertoch vytvoriť, ich nabila energiou a chuťou do ďalšej tvorby a koncertovania. Teraz na jar navštívia ešte dve mestá – Prešov a Banskú Bystricu, kde okrem overených hitov ako sú legendárne „Komáre“ zahrajú aj novinky – „Pekné počasie“, či „Žiadna sláva“. V Prešove bude hosťami chalanov grunge-punk-rocková kapela MindSpy a v Banskej Bystrici domáca skupina Kvet z Alokatu.

Skvelá správa pre fanúšikov Orchestra Bronislava Dobrotu! Aj keď to s ich jarným turné vyzeralo všelijako, chalani napokon ešte vystúpia v Prešove a v Banskej Bystrici.

„Atmosféra na koncertoch v Košiciach a v Žiline bola nezabudnuteľná. Boli sme úplne dojatí odozvou fanúšikov. Na pódiu sme sa striedali s našimi kamošmi – kapelou Karpina – a ukázalo sa, že toto spojenie bol dobrý nápad. Ich recesia a naša tvorba sa dokonale dopĺňajú, pretože základ a to čo chceme povedať, je rovnaké. Osobne som si to veľmi užíval a som naozaj rád, že máme takých verných fanúšikov, ktorí si aj po desaťročiach s nami spievajú svoje obľúbené hity,“ vraví líder kapely O.B.D. Roman “Galo” Galvánek.

Chalani teraz pokračujú do Prešova a Banskej Bystrice. Tam sa však budú na pódiu striedať s inými kapelami.

„Snažíme sa podporovať lokálne skupiny tým, že si s nimi zahráme na jednom pódiu a vždy si radi vypočujeme, čo majú nové. Pritom je jedno, či sú to 20-tnici alebo 60-tnici. V Prešove to teda bude MindSpy, podľa mňa zaujímavý hudobný úkaz na našej scéne. V Banskej Bystrici zas miestny Kvet z Alokatu, mladá skupina, ktorá pred pár rokmi zaujala napríklad v súťaži Košický zlatý poklad. Verím, že publikum dostanú do tej správnej atmosféry. My si chystáme tradične divokú šou. Zahráme samozrejme najväčšie hity našej 25-ročnej hudobnej kariéry, ale pridáme aj novinky. Tento rok nám napríklad pribudli do repertoáru dve – „Žiadna sláva“ a „Pekné počasie“. Veľmi sa už na oba koncerty tešíme,“ uzatvára Roman “Galo” Galvánek.

Jarnú časť turné uzavrie O.B.D. v Banskej Bystrici. Potom bude usilovne skúšať na jeseň, keď bude pokračovať v koncertovaní s kapelou Karpina. Lístky sa dajú zakúpiť v sieti Predpredaj.sk.

Kapela O.B.D. vznikla v roku 1993. V roku 1995 získala dve ceny Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby, ktoré bývajú označované aj ako slovenské Grammy (cenu za najlepšiu pieseň Komáre a cenu za Objav roka). O.B.D. má na konte aj cenu za najhranejšiu pieseň v slovenských rádiách. Najväčšie hity kapely sú „Komáre“, „Biely strom“, „Džadžuli Dža“, „Zmoknutý vták“, či „Slnečný deň“.

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.