Zaujímavosti

Obľúbená česká kapela Mirai prichádza s ďalším singlom Chci tančit!

Pieseň s názvom Chci tančit si poslucháčov a návštevníkov koncertov Mirai získala chytľavým textom aj melódiou. Energická tanečná skladba, ktorá vznikla v spolupráci s producentom Ondřejem Fiedlerom, má v sebe všetko, pre čo majú ľudia Mirai radi. Nespútanú radosť zo života a hudby. Rovnakú atmosféru sa kapele podarilo preniesť aj do videoklipu, ktorý je oslavou letnej bezstarostnosti.

Chci tančit je pesnička, ktorú som napísal na absolútne rozpadnutej gitare, čo som kúpil asi za 250 českých korún na ostravskej stanici. Potreboval som nejaké veslo, ktoré by som zobral k táboráku alebo na iné akcie bez toho, aby som sa musel báť, že ho zničím,“ spomína na vznik singlu spevák Mirai Navrátil.

K nakrúcaniu videoklipu kapela prizvala spriateleného režiséra Ondřeja Urbanca, ktorý s ňou spolupracoval už na predošlých videoklipoch Pojď, zapomenem, Divadlo a Anděl. Štvorčlenná skupina v zložení Mirai, Šimon, Michal a Tomáš sa vo videoklipe vybláznili na segwayoch, kolobežkách, bicykloch a celé dva dni nakrúcania si užívali naplno. „Bolo to zbesilé a náročné nakrúcanie, kde sa chalani ukázali ako praví artisti, keď si na segwayoch urobili vlastnú „tanečnú“ choreografiu,“ vraví Ondřej Urbanec, režisér klipu.

Po Prahe sa štáb premiestil do Nového Jičína, bydliska Šimona a Michala. „Snažíme sa ukazovať naše domáce mestá, keď to len trochu ide. Predošlý klip Anděl je celý nakrútený vo Frýdku-Místku, čo je koniec-koncov po tohtoročných cenách Anděl dosť anjelské mesto,“ smeje sa Mirai.

Spolu s letným hitom Chci tančit kapela Mirai odštartovala spoluprácu so spoločnosťou Samsung, ktorá si ich vybrala ako nových ambasádorov. „Keď nás Samsung oslovil, bol to pre nás šok a zároveň celkom nová skúsenosť. My, chlapci zo Severnej Moravy, tvárou celosvetovo známej značky. Ďakujeme firme Samsung za túto príležitosť a tiež za skvelú podporu pri nakrúcaní klipu Chci tančit. Tešíme sa na ďalšie spoločné zážitky,“ zaznelo od Mirai.

Kapela Mirai má pred sebou zatiaľ svoju najnabitejšiu koncertnú sezónu a do konca roka ich čaká stovka vystúpení. Okrem aktívneho koncertovania sa štvorica zo severnej Moravy venuje práci na druhom albume, ktorý by radi vydali behom budúceho roka.

To Top