Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Obrovský nápor fanúšikov na Eda Sheerana prekonal aj MS v hokeji!

V spoločnosti Ticketportal padol rekord v záujme o kúpu vstupeniek. Po chybách, ktoré sa stali pri spustení predaja lístkov na MS v ľadovom hokeji, obrovský nápor na koncert Eda Sheerana zvládli. Systémy nastavili tak, aby sa to už nezopakovalo. V Čechách a na Slovensku čakalo naraz vo virtuálnom rade najviac 48 700 ľudí. Prvá séria vstupeniek bola vypredaná za neuveriteľné dve a pol hodiny.

Záujem o návštevu koncertov Eda Sheerana bol enormný. Už v prvej minúte predaja čakalo vo virtuálnom rade 33 640 ľudí, ktorí túžili vidieť tohto muzikanta naživo v Prahe na letisku Letňany. V priebehu dve a pol hodiny bol prvý termín na 7. júla vypredaný. Chybu, ktorá sa stala pri predaji lístkov na MS v hokeji už v Ticketportali zopakovať nechcú, preto sa poistili a systémy sú už nastavené tak, že tento nápor bez problémov zvládli.

Organizátori ponúkli návštevníkom ešte druhú možnosť o deň neskôr. Predaj vstupeniek na druhý koncert sa spustil krátko po 15:00 hodine. Aj termín 8. júla, okrem pár vstupeniek na státie, hlási tiež „plný dom“. Vstupenky predávala slovenská aj česká pobočka Ticketportalu. „Som veľmi rada, že náš systém bez problémov zvládol takýto veľký nápor, kedy sme v jednom okamihu zaznamenali až 100 000 aktívnych spojení za sekundu,“ hovorí Stanislava Šebeňová, marketingová manažérka spoločnosti Ticketportal. 

Reklama

„Na základe pokynov organizátora si jeden zákazník mohol naraz zakúpiť maximálne 4 vstupenky, aby sme aspoň trochu sťažili nákup pre priekupníkov, ktorí sú v tomto biznise stále väčší problém a používajú sofistikovanejšie postupy ,“ dodáva Stanislava Šebeňová. Podľa nej je následne veľké riziko kupovať vstupenky na rôznych sekundárnych marketoch, bazároch a neoficiálnych portáloch, keďže zákazník nemá žiadnu istotu, že jeho vstupenka nebude predaná viackrát. 

Vstupenky na meno

Ed Sheeran má nekompromisný postoj voči webovým stránkam ponúkajúcim neetický sekundárny predaj vstupeniek, a preto sa na všetky jeho koncerty predávajú vstupenky na meno, ktoré organizátori kontrolujú pri vstupe. Do areálu musia vstúpiť návštevníci z jedného nákupu naraz. Zhodovať sa musí minimálne priezvisko toho, kto lístky kupoval. Vo výnimočných prípadoch sa toto meno dá za administratívny poplatok zmeniť, ale priekupníci vám to určite nebudú môcť garantovať,“ upozorňuje Stanislava Šebeňová. 

Reklama

Rekord padol aj pri predaji vstupeniek na koncert skupiny Metallica.  Ihneď po spustení predaja malo záujem kúpiť si vstupenky na koncert v jednej sekunde 57 000 ľudí. Priemerná denná návštevnosť web stránky bola trojnásobne väčšia a za dva dni sa predalo viac ako 65 000 vstupeniek. Spoločnosť Ticketportal pripravuje pre organizátorov podujatí a svojich zákazníkov ďalšie novinky k zjednodušeniu predaja vstupeniek.

Prečítajte si tiež:

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Kapely

Kapela DESMOD a Robo Šimko prichádza s nezvyčajným singlom! Je ňou pieseň „Je to v nás“, ktorú skupina urobila pre nitrianske volejbalistky a dnes si ju už viete...

Zaujímavosti

Slovenskí hudobní producenti Groovestudio vydali koncom minulého roku epický cinematický album Zephyrus, ktorého charakteristickou črtou sú silné témy, brilantná orchestrácia, anjelské zbory a v neposlednom rade...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Reklama