Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Od Gaunerov až po Vtedy v Hollywoode. KC Dunaj sfúkne noc venovaná Tarantinovi

Hudba, ktorá ti “voddělá” dekel!  Či už sa zvŕtaš na twistovej súťaži alebo radšej s katanou v rukách, na nočnej jazde filmami Quentina Tarantina v sobotu 30. októbra v KC Dunaj si určite prídeš na svoje! Zaži atmosféru jeho kultových filmov na vlastné sluchové receptory a napíš so svojimi priateľmi vlastné historky z podsvetia. Melódie, ktoré ťa na parkete rozstrieľajú ako rešeto, vypáli rakúska kapela The Tarantino Experience.

V Bratislave ste mali vystúpiť už pred rokom, ale pandémia tieto plány prekazila. Čo ste si pre fanúšikov pripravili tentokrát?

Mr. Brown: Je to tak, naozaj sa už tešíme na koncert v Bratislave. Pandémiu sme využili na to, aby sme sa koncentrovali na soundtrack k filmu Vtedy v Hollywoode. Takže sa môžete tešiť na veľa hudby z roku 1969. Tancovanie od súmraku do úsvitu s množstvom krvi, whiskey a rock’n roll – my sme vždy pripravení! (úsmev)

Čo vás fascinuje na Tarantinovi natoľko, že ste mu zasvätili svoju kapelu?

Mr. Brown: Vždy som bol veľkým fanúšikom filmových soundtrackov. Raz, keď som sedel v aute a náhodou počul hudobné albumy z Pulp Fiction a Gaunerov po sebe, pomyslel som si – to by bol skvelý koncertný program. Som milovníkom kinematografie, a tak jedna vec viedla k druhej. Tarantino bol jednoducho cool, a potom to už šlo rýchlo a vďaka bohu si to mysleli aj fanúšikovia.

Príbeh Tarantina ako filmára je jedinečný, rovnako ako jeho filmy. Tie divák spozná okamžite. Čo máte radi na jeho štýle?

Mr. Brown: V prvom rade, jedinečnosť to vystihuje. Tarantino je nezávislá značka. Znamená určitý životný štýl, určitý zmysel pre humor a, samozrejme, prehnané násilie. Potom sú tu skvelé dialógy a neuveriteľné herecké obsadenie. Hneď od začiatku si možno všimnúť, že známi herci chcú pracovať s Quentinom Tarantinom, dokonca aj za malý peniaz. To vypovedá o mnohom. Tarantino je kult a tak to zostane ešte po dlhú dobu.

Ktorý film z pohľadu hudby máte najradšej?

Mr. Brown: To je naozaj ťažká otázka a neviem na ňu odpovedať jednoznačne. Gauneri nás ovplyvnili najviac – prebrali sme z neho aj svoje prezývky (Mr. Brown, Mr. Pink, Mr. White,…) a soundtrack z tohto filmu je ako rádio show zo 70. rokov. Úžasný. Pulp Fiction má najväčšie hity pre publikum – to nesmie chýbať. Nezáleží, či Kill Bill, Django alebo Od súmraku do úsvitu – všetky dokopy sú skvelé, neviem sa rozhodnúť. (úsmev)

Tarantino Music Night (30. 10.)

Event: www.facebook.com/events/252884520081196

Okrem Tarantino Music Night prinesie hudobný program KC Dunaj v októbri množstvo hudobných podujatí, ktoré prevedú návštevníkov rôznymi žánrami a obdobia.

Indietronica (1. 10.)

Walter Schnitzelsson DJ set, DJs Diablo & Krto

– indie music, elektronika, indietronica

Event: www.facebook.com/events/821690301876070

Okamžité krepčenie (9. 10.)

DJs  Triple P, Miko a Metys

– hip-hop

Event: www.facebook.com/events/314334557115324

Vice City (15. 10.)

DJs Adam First & Madd Dogg

– 80s, synthwave, vaporwave, new wave, synth-pop, retrowave, pop, rock

Event: www.facebook.com/events/897643634174858

Kubánska noc (16. 10.)

Kapela Atarés, DJs Mario a Chims

– salsa, latino jazz, cha-cha, bachata, timba, bolero, latino pop

Event: www.facebook.com/events/1891341211026763

90s Party (22. 10.)

Kapela The Blackbirds, Murder on the Dancefloor, DJ Babika

– grunge, britpop, rock

Event: www.facebook.com/events/465804661126642

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Deviatu štúdiovú platňu predznamenali dva single. Pilotný Higher Power mal svetovú premiéru na medzinárodnej kozmickej stanici, kde si ho počas online prenosu prehral francúzsky astronaut Thomas...

Správy

Najväčšia hudobná udalosť roka! V Bratislave vystúpi spevák kultovej skupiny Rammstein! Charizmatický a neprehliadnuteľný Till Lindemann to roztočí 20. januára 2022 v Incheba Expo Aréne. V rámci...

Kapely

Šieste radový album kutnohorských hard-popových Vesper je na svete a nesie lakonicky názov VI. Kapela ho pripravovala viac ako rok a producentskú taktovku vzal...

Správy

Tri roky po poslednom titule vydanom spoločne so skupinou Romanika vydáva Ildikó Kali štúdiový album. Nesie názov Zlatá panna a mal by vyjsť 22.11. 21...

Reklama