OGRE Thunderclap Distortion – gitarový efekt z iného sveta!

0
76
views

Počuli ste už o gitarových pedáloch značky OGRE? Ak ešte nie, tak ste na správnom mieste! Pedále značky OGRE má na svedomí kórejská firma Hankuk Precision Co. Ltd. Ide o gitarové pedále, ktoré Vás na prvý pohľad zaujmú svojím pekelným dizajnom! V tomto článku si predstavíme krabičku OGRE Thunderclap Distortion.

Efekty OGRE boli predstavené v roku 2014 na NAMM v Amerike a tak isto na Musikmesse vo Frankfurte. Hlavným dizajnérom a konštruktérom týchto gitarových efektov je skladateľ a hudobník Eungsoo Lee. Pokiaľ potrebujete oživiť svoj pedalboard poriadnym skreslením a fantastickým dizajnom OGRE Thunderclap Distortion je tou správnou voľbou.

Gitarový efekt v tvare lebky v sebe skrýva kvalitné komponenty a odolnú kovovú konštrukciu, ktorá vydrží aj drsnejšie zaobchádzanie. Na hlave nájdete 4 ovládateľné potenciometre, ktorými môžete nastaviť Level, Bass, Treble a Gain. Zapnutie efektu signalizujú dve led diódy zabudované v očiach lebky, ktoré pri stlačení a spustení efektne svietia.

pro02_05

Celá konštrukcia je vlastne hliníkový odliatok, s pekným 3D efektom a veľkým dôrazom na detail. OGRE Thunderclap Distortion je dostupný v štyroch farbách: gray (stained aluminium), yellow, red and green.

Spodná časť efektu má ľahký prístup k priestoru pre batériu. Na zadnej časti efektu nájdete vstup a výstup a pripojenie 9V adaptéru. Efekt dostanete v luxusnom balení, ktoré na prvý pohľad vytvorí dobrý dojem a efektu pridá na výnimočnosti.

pro02_04

Aký  má teda OGRE Thunderclap Distortion zvuk? Efekt znie prekvapivo dosť slušne! Skreslený zvuk je príjemný a čitateľný. Zlé to nie je ani pri väčšom skreslení a efekt sa určite nestratí ako v rockovej tak ani v metalovej hudbe! Ak pridáte rozumné množstvo skreslenia zvuk bude chrumkavý, ale zároveň nie príliš presýtený. OGRE Thunderclap Distortion je univerzálny gitarový efekt schopný dosiahnuť široký rozsah užitočných skreslení zvuku. Zvuk sa bohužiaľ nedá popísať do detailov a tak si ho môžete vychutnať v týchto ukážkach.

Gitarový efekt OGRE Thunderclap Distortion kúpite už za 199 dolárov a presný popis a špecifikáciu nájdete priamo na stránke výrobcu www.ogre.kr.