Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Olympic a Ivan Mládek vystúpia na spoločných koncertoch v Zvolenskej Slatine a Košiciach

Začiatkom septembra sa na dvoch pódiách predstavia spolu dve legendy československej hudby. Rocková legenda Olympic a country legenda Ivan Mládek prichádzajú do Zvolenskej Slatiny a do Košíc. 6. septembra vystúpia v Slatine na futbalovom ihrisku a 7. septembra v Košiciach na amfiteátri.

Skupina, ktorá je dlhé roky fenoménom československej populárnej, ale aj rockovej hudby- český OLYMPIC. Ich piesne zľudoveli tak, že na žiadnej chatovačke, grilovačke, čundri či pri vatre sa nestalo, aby tam neodznel aspoň jeden hit Olympic, najčastejšie však šláger Slzy tvý mámy.

Hitov ale Olympic svojim fanúšikom napísali naozaj veľa (Jasná zpráva, Okno mé lásky, Jak se lítá vzhůru, Želva, Dej mi víc své lásky a mnoho ďalších), veď ich kariéra trvá už skoro 60 rokov! Vo Zvolenskej Slatine a Košiciach si budeme môcť vychutnať viac ako 90 minútový koncert.

Druhou legendou a neoddeliteľným fenoménom českej a československej hudobnej ale aj zábavnej scény, ktorá sa postaví na to isté pódium, bude najznámejší československý hráč na bendžo, spevák, skladateľ, vtipkár a humorista, spisovateľ a maliar Ivan Mládek.

Jeho show sa skladá z hudobnej časti a zo scénok, ktoré okrem neho hrajú aj jeho spoluhráči. Pomedzi najznámejšie skladby hrajú členovia súboru vtipné scénky, ktoré rozosmejú každého. „Vévodit“ hudobnej časti programu bude česko-slovensko-poľský megahit Jožin z bažin a popri ňom ďalšie šlágre z bohatej kariéry Ivana Mládka.

Doprovodní muzikanti a herci sú známe tváre zo šoubiznisu, ako Lenka Plačková, Jan Mrázek, Lenka Šindelářová, Libuše Roubychová, Vítězslav Marek a Zdeněk Kalhous. Celonárodné, ale aj hranice Československa či Čiech, presahujúce hity Ivana Mládka ako Jožin z bažin alebo Prachovské skály a samozrejme ďalšie (Zobaly vrabce zobaly, igelitové obaly, Rychlík jede do Prahy či Linda).

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Bez autorov o autoroch. Taký je návrh nového Mediálneho zákona, ktorý 7. októbra 2021 predložilo do medzirezortného pripomienkového konania Ministerstvo kultúry (MK SR). Návrh...

Zaujímavosti

For You predstavuje novú skladbu Best of Slovak pop 2000 – 2009 (Antológia III), ktorou sa na chvíľku prenesiete do začiatku storočia. „Chceli sme...

Kapely

Roman, Robo, Marek a Viktor z kapely Pell-Mell 59 predstavujú novinku zo svojej tvorby. Singel s názvom „Poď so mnou“ zverejnili chalani aj s...

Zaujímavosti

Po tom, čo sa podarilo prebojovať kapele FREYA priamo do finále pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad minulý rok, história sa opäť zopakovala. Žilinčanov totiž...

Reklama