Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Ondřej Soukup zhudobnil Shakespearov Sonet 66, spieva ho spolu s Richardom Müllerom a Michaelom Kocábom

Tri československé legendy majú na konte ďalšiu výnimočnú spoluprácu. Oprášili Shakespearov Sonet 66 a spravili z neho krásnu skladbu. Hudbu zložil Ondřej Soukup, ktorý text deklamuje spolu s Richardom Müllerom a Michaelom Kocábom. V refréne spieva nádherným sopránom sólistka Národného divadla v Prahe Marie Fojtová. Trio je aktuálne na úspešnom  turné a vraví, že ak bude záujem, zahrá aj túto novinku pre náročné publikum. Vypočujte si unikátny song!

Richardovi Müllerovi, Michaelovi  Kocábovi a Ondřejovi Soukupovi sa vynikajúco spolupracuje a tak sa pustili do veľmi netradičnej spoločnej novinky pre náročné publikum. Ondřej Soukup ako jeden z najlepších česko-slovenských hudobných skladateľov prišiel s nápadom zhudobniť Shakespeara a jeho dvoch kolegov to nadchlo. Voľba padla na Sonet 66.

„Je to artová záležitosť na pomedzí žánrov, hudobne ťažko zaraditeľná. Možno najlepšie by zapadla do kategórie crossover. Išlo mi predovšetkým o zdôraznenie nadčasového Shakespearovho textu. Zvolili sme deklamačný spôsob podania, pretože spev by odvádzal pozornosť od textu. Spievame teda až na konci, kde sa záverečné motto sonetu opakuje,“ vysvetľuje Ondřej Soukup.

Reklama
Vypočujte si novú džezovo-swingovú skladbu od mladého Ružomberčana Tomáša Šulíka

Na unikátnej novinke s ním radi spolupracovali okrem Richarda Müllera a Michaela Kocába aj ďalší skvelí umelci.

„Soprán v podaní sólistky opery Národného divadla v Prahe Marie Fojtovej môže znamenať, že ide o hlas Anjela nádeje, ale tiež Anjela smrti. Nech si každý vyberie. Gitary v závere skladby nahral skvelý austrálsky gitarista Glenn Proudfoot,“ dopĺňa Ondřej Soukup.

Umelci sú spolu aktuálne na turné po Česku a Slovensku, no nepredpokladajú, že tento song bude súčasťou repertoáru. Samozrejme, ak by si ho publikum vyžiadalo, nebudú sa brániť, no táto skladba je naozaj najmä pre hudobných fajnšmekrov. Napokon, všetci traja majú na konte množstvo ďalších krásnych skladieb, ktoré radi počas turné spievajú.

Reklama

„Atmosféra na koncertoch je vynikajúca, naozaj si to užívam. S Michaleom a Ondřejom sme jedna krvná skupiny, tak je to naozaj jedno z mojich najobľúbenejších turné. Veľmi rád som robil aj na tomto Sonete 66, presne takéto chuťovky si dokonale užívam,“ uzatvára Richard Müller.

Vypočujte si horúci hit Mirror nórskej speváčky Sigrid od Slovákov z Kiss My Ex!

Výnimočné trio cestuje po Česku a Slovensku a do Vianoc má pred sebou ešte veľa koncertov. Lístky sa dajú zakúpiť v sieti Predpredaj.

Koncerty na Slovensku 

Reklama

18.11. 2019 PRIEVIDZA –  ŠH City Nike Arena
19.11. 2019 ŽIAR NAD HRONOM –  Mestské kultúrne centrum
20.11. 2019 PIEŠŤANY – Dom umenia
23.11. 2019 ŽILINA – Dom odborov
24.11. 2019 TRENČÍN –  Piano Club
01.12. 2019 MICHALOVCE –  Mestské kultúrne stredisko
03.12. 2019 POPRAD –  Dom Kultúry
04.12. 2019 SPIŠSKÁ NOVÁ VES –  Dom kultúry Mier
06.12. 2019 SNINA – Dom kultúry
07.12. 2019 PREŠOV – Kino Scala
08.12. 2019 KOŠICE – Spoločenský Pavilón

Kateřina Marie Tichá získala cenu Anděl v kategórii Objav roka

Koncerty v Česku

16. 12. 2019 HRADEC KRÁLOVÉ – KONGRESOVÉ CENTRUM ALDIS
17. 12. 2019 ČESKÉ BUDĚJOVICE – KD VLTAVA
18. 12. 2019 ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – DŮM KULTURY ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
21. 12. 2019 UHERSKÉ HRADIŠTĚ – KLUB KULTURY UHERSKÉ HRADIŠTĚ
22. 12. 2019 BRNO – JANÁČKOVO DIVADLO

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Fanúšikovia Richarda Müllera sa konečne môžu tešiť na turné! Po náročnom pandemickom roku plnom odriekania si vychutnajú jeho hudbu naživo. Počas letnej koncertnej šnúry...

Koncerty

Trnava sa dočká hudobného leta, ktoré bude naozaj veľkolepé. Po niekoľko mesačnej stopke pre kultúru to vyzerá tak, že si trnavčania leto predsa užijú....

Koncerty

Slovenský spevák Richard Müller sa v lete chystá za svojim fanúšikmi. Spolu s 8-člennou kapelou príde zaspievať svoje najväčšie hity do 10-tich slovenských miest....

Správy

Ešte pred pár týždňami sme väčšinu času trávili doma, von sme vychádzali len s rúškom na tvári. Dnes sa zdá, že Slovensko prešlo prvou vlnou...