Koncerty

One Day Jazz Festival pripravil štyri živé koncerty

Obľúbený medzinárodný jazzový festival pripravil v roku 2020 sériu online koncertov, ktoré budú pokračovať aj v auguste, ale konečne naživo. Organizátori pre fanúšikov pripravili dokopy štyri živé koncerty. Dva v Bratislave a po jednom v Banskej Štiavnici a Kremnici.

“Nedá sa začať inak ako poďakovaním. Pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivana Korčoka sme pripravili projekt, ktorý prepája umelcov na Slovensku s umelcami v zahraničí online a diváci nás mohli sledovať aj v čase, kedy klasické kultúrne podujatia neboli možné,”: hovorí známi bubeník a organizátor festivalu Martin Valihora.

Štyri augustové koncerty prinesú do Bratislavy, Banskej Štiavnice a Kremnice domácich i zahraničných umelcov. “Naším dlhodobým cieľom je spájať slovenskú a svetovú hudobnú scénu a pomocou rôznych fúzií umelcov pripomínať idey humanizmu a tolerancie. Dnes viac ako inokedy je One Day Jazz Festival možnosťou ako prezentovať slovenskú kultúru na medzinárodnej scéne, čo sa nám darí najmä vďaka spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí,”: dodal Martin Valihora.

Živé koncerty One Day Jazz Festivalu oficiálne otvorí formácia Mattia Boyzz 13. augusta 2020 v Banskej Štiavnici. Špeciálny koncert odohrá tiež jeden z najlepších slovenských hudobníkov Oskar Rózsa.

Dvojicu bratislavských koncertov One Day Jazz Festivalu otvorí 18. augusta 2020 koncert Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band s Kristínou Mihaľovou, Petrom Lipom a Ádámom Gráfom z Maďarska v Starej radnici.

“Teší ma, že pokračujeme v myšlienke prepojenia Slovenska so zahraničím a aj v prípade týchto štyroch koncertov budeme vysielať online do celého sveta. Spolu so Slovenskými inštitúmi v Prahe, Waršave a Budapešti budeme propagovať myšlienky tolerancie, humanizmu a vzájomnej spolupatričnosti prostredníctvom toho, čo ovládame najlepšie – hudby. Aj tieto hudobné fúzie majú ukázať, že sa ako ľudia nedáme zlomiť, ale budeme hľadať cestu, ako prekonať prekážky, ktoré nám život občas prinesie,”: povedal Martin Valihora.

Koncerty budú v spolupráci s Národnou bankou Slovenska pokračovať 19. augusta 2020 na Kremnickom Hrade. “Veľmi ďakujeme NBS za spoluprácu a podporu nášho festivalu. Výber lokality, teda Kremnsického hradu, a aj možnosť hrať na miestnom organe dodajú jednu z kľúčových esencií tohto koncertného večera,”: povedal riaditeľ festivalu.

Vstupenky na koncerty One Day Jazz Festival nájdete na Ticketportal.sk

To Top