Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

One Day Jazz Festival pripravil štyri živé koncerty

Obľúbený medzinárodný jazzový festival pripravil v roku 2020 sériu online koncertov, ktoré budú pokračovať aj v auguste, ale konečne naživo. Organizátori pre fanúšikov pripravili dokopy štyri živé koncerty. Dva v Bratislave a po jednom v Banskej Štiavnici a Kremnici.

„Nedá sa začať inak ako poďakovaním. Pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivana Korčoka sme pripravili projekt, ktorý prepája umelcov na Slovensku s umelcami v zahraničí online a diváci nás mohli sledovať aj v čase, kedy klasické kultúrne podujatia neboli možné,“: hovorí známi bubeník a organizátor festivalu Martin Valihora.

Štyri augustové koncerty prinesú do Bratislavy, Banskej Štiavnice a Kremnice domácich i zahraničných umelcov. „Naším dlhodobým cieľom je spájať slovenskú a svetovú hudobnú scénu a pomocou rôznych fúzií umelcov pripomínať idey humanizmu a tolerancie. Dnes viac ako inokedy je One Day Jazz Festival možnosťou ako prezentovať slovenskú kultúru na medzinárodnej scéne, čo sa nám darí najmä vďaka spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí,“: dodal Martin Valihora.

Reklama

Živé koncerty One Day Jazz Festivalu oficiálne otvorí formácia Mattia Boyzz 13. augusta 2020 v Banskej Štiavnici. Špeciálny koncert odohrá tiež jeden z najlepších slovenských hudobníkov Oskar Rózsa.

Dvojicu bratislavských koncertov One Day Jazz Festivalu otvorí 18. augusta 2020 koncert Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band s Kristínou Mihaľovou, Petrom Lipom a Ádámom Gráfom z Maďarska v Starej radnici.

„Teší ma, že pokračujeme v myšlienke prepojenia Slovenska so zahraničím a aj v prípade týchto štyroch koncertov budeme vysielať online do celého sveta. Spolu so Slovenskými inštitúmi v Prahe, Waršave a Budapešti budeme propagovať myšlienky tolerancie, humanizmu a vzájomnej spolupatričnosti prostredníctvom toho, čo ovládame najlepšie – hudby. Aj tieto hudobné fúzie majú ukázať, že sa ako ľudia nedáme zlomiť, ale budeme hľadať cestu, ako prekonať prekážky, ktoré nám život občas prinesie,“: povedal Martin Valihora.

Koncerty budú v spolupráci s Národnou bankou Slovenska pokračovať 19. augusta 2020 na Kremnickom Hrade. „Veľmi ďakujeme NBS za spoluprácu a podporu nášho festivalu. Výber lokality, teda Kremnsického hradu, a aj možnosť hrať na miestnom organe dodajú jednu z kľúčových esencií tohto koncertného večera,“: povedal riaditeľ festivalu.

Reklama

Vstupenky na koncerty One Day Jazz Festival nájdete na Ticketportal.sk

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Po online vydaní posledného ročníku festivalu HUDBA SVETA Žilina, sa začiatkom októbra predstavia už naživo skvelí hudobníci zo zahraničnej ale aj domácej world music...

Koncerty

Takmer štyridsať nových zahraničných mien všetkých žánrov pridáva do programu ďalšieho ročníka medzinárodného festivalu Colours of Ostrava. Medzi nimi napríklad radikálnu newyorskú raperku Princess...

Koncerty

V nedeľu 22. augusta 2021, sa amfiteáter v Banskej Štiavnici stal „domovom“ už dvanásteho ročníka benefičného podujatia Osmidiv. Pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím ho úspešne pripravilo...

Koncerty

Festival Konvergencie už 22 rokov spája interpretov a publikum, hudbu minulosti s dielami žijúcich autorov, rôzne štýly a žánre, domácich i zahraničných umelcov. Aj...