Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

OneRepublic ohlásili vydanie nového albumu, svet obletel aj nový videoklip

Úspešná hudobná skupina OneRepublic fanúšikov potešila správou o vydaní nového albumu HUMAN, ktorý sa na pult predajní a distribučných sietí dostane v máji tohto roka. Zároveň zverejnili i videoklip k skladbe „Didn’t I“, ktorá je už štvrtým singlom z avizovaného albumu. Novinky z pripravovanej štúdiovky, ale aj najväčšie hity OneRepublic zaznejú z bratislavského Zimného štadióna Ondreja Nepelu v novembri tohto roka. 

Pod hlavičkou Mosley/Interscope Records americká hudobná formácia OneRepublic, vydala svoj nový singel „Didn’t I“.  Nová skladba bola spoluautorsky napísaná Ryanom Tedderom, Brentom Kutzlom, Zachom Skeltonom, Jamesom Abrahartom a Kygom. Pesničku producentsky zastrešili Ryan Tedder a Brent Kutzle, singel koprodukoval John Nathaniel.

Novinku šestica multiinštrumentalistov podporila videoklipom, ktorý sa odohráva v jednej nehnuteľnosti, kde kamera nasleduje spievajúceho Ryana Teddera a prechádza  teplo osvetleným domom, pričom zachytáva každého člena kapely v rôznych miestnostiach. Práve hra so svetlom dodáva snímke patričnú dramatičnosť, ktorá umocňuje bolestný text skladby.

Reklama

Pieseň o stroskotanom manželstve nie je autobiografická a nepramení z vlastných zážitkov sympatického speváka. Teddera inšpiroval rozvod blízkeho priateľa a jeho skúsenosti preniesol do novinky, v ktorej kladie otázky, čo sa v neúspešnom vzťahu pokazilo. Videoklip režíroval Christian Lamb, ktorý má na svedomí aj predošlé audiovizálne počiny k piesňam „Rescue Me“ a „Wanted“.

Spolu s novinkou „Didn’t I“ americké hviezdy potešili fanúšikov aj avízom vydania nového, v poradí už piateho albumu.  Štúdiovka s názvom HUMAN, uzrie svetlo sveta  8. mája 2020. Akým smerom sa bude pripravovaný nosič, po hudobnej stránke, uberať  prezrádza čerstvá novinka „Didn’t I“,  ale aj  predošlé single „Rescue Me“, „Somebody to Love“ a „Wanted“.

V minulosti na Grammy nominovaná kapela OneRepublic sa s novinkami z pripravovaného albumu predstaví v Bratislave 10.11.2020 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Reklama

Okrem najnovších hudobných počinov zaznejú aj najväčšie hity talentovanej šestice hudobníkov ako „Apogolize“, „Wherever I Go“, „Love Runs Out“, „All The Right Moves“,  „Secrets“, či „Counting Stars“.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Legendárna slovenská kapela Horkýže Slíže využíva „nútenú“ pauzu od koncertovania na tvorbu nového materiálu. Podľa slov speváka Kuka pôjde o pokračovanie albumu Alibaba a...

Správy

Elektrická gitara zmenila dejiny hudby. (Nielen) rockoví gitaristi ako Eddie Van Halen či Jimi Hendrix sa vo svojej najlepšej ére rovnali bohom. Ak chcete...

Novinky zo sveta hudby

Frontman nemeckej skupiny Rammstein Till Lindemann vydal novú sólovú pieseň. Ide o starú vojenskú baladu Любимый город „milované mesto,“ ktorá je naspievaná v ruštine...

Novinky zo sveta hudby

Francúzska progresívna death metalová kapela Gojira prichádza s novinkou, ktorá ašpiruje na najlepší metalový album roka. V poradí siedmy štúdiový album má názov Fortitude a obsahuje jedenásť...

Reklama