Opäť vtipný videoklip z dielne Sematam. Pome rockovať v podaní (ne)úspešného balenia!

0
5
views

Nitrianska funkpopová skupina Sematam prichádza s novým videoklipom. Ako inak, dostane vás nielen hudbou, ale aj textom, s ktorým sa stotožní každý pártyčlovek. Chlapci a dievča v klipe Pome rockovať totiž s humorom im vlastným predvádzajú, ako funguje umenie zvádzania v reáli.

Veselá tanečná skladba začína povinnou „prípravou“ kapely pred koncertom. Už po prvých rytmoch a slovách máte chuť vhupnúť do atmosféry nočného klubu a zabávať sa spolu so Sematam. Tam samozrejme patrí aj horúci flirt či nekonečné odmietanie krásnych, no žiaľ nedostupných slečien. „Poďme rockovať, nechať naše srdcia pulzovať…“ začína chytľavý refrén.

„Skladba Pome rockovať sa snaží zachytiť atmosféru a chémiu pri nadväzovaní kontaktu s vaším objektom túžby alebo spriaznenou osobou s prímesou nám vlastného humoru a sebairónie,“ komentuje videoklip spevák a líder kapely Marek Kutnár.

Ženy to majú samozrejme jednoduchšie, čo dokazuje čaro osobnosti bubeníčky, ktorá o nápadníkov nemá núdzu. „V klipe dostávajú čávovci z kapely košom na rôzne spôsoby, pokým naša čajka na bicích len žmurkne očkom a už sú pri nej štyria,“ smeje sa Kutnár.  Zaujímavý zvrat však nastáva, keď kapela vystúpi v klube na pódium a začne hrať. Všetky odmietavé „šťukajdy“ razom menia svoj názor a začínajú mať o muzikantov záujem.

V skladbe si okrem speváka Mareka Kutnára „zadžemoval“ aj Juro Janík, ktorý hrá v kapele na klávesy. Dvojica prerozpráva príbeh vydarenej a nevydarenej noci týchto mladých mužov s vtipným podtónom.  V závere však prichádza krutá realita a našim umelcom vyfúkne ich nočný „úlovok“ bohatý macher na drahom aute. Dodatočne banda upozorňuje na to, aby ľudia ich scenár príliš nekopírovali a nebrali vážne. Je to predsa celé o zábave.

Flirtom nabitý videoklip oživila aj pole-dancerka Ivana Valeková z ChiQui Pole Dance Studio. Autorom videoklipu je Juraj Danko, ten je zodpovedný za kameru a postprodukciu videa. Natáčanie prebehlo v dnes už neexistujúcom, no legendárnom nitrianskom Pifa bare. Natáčanie klipu a zároveň koncert bola jedna z posledných akcií klubu.

Kapela Sematam vznikla v roku 2007. O tri roky neskôr vyhrala hudobnú súťaž mladých kapiel Rock Me Fest. Dychové nástroje sa stali nevyhnutnou súčasťou skupiny v roku 2012. Aktuálne má skupina sedem členov a pracuje na svojom prvom albume, ktorý plánujú vydať už v tomto roku 2016.