Orchester Cirkusu Kanál uvádza: Kabaret Podivných Tancú (EP) – Tusté Baletky naživo z Kanálu!

0
17
views

V lete 2016 priniesli Tusté Baletky ďalší podpivník k Vašej poobedňajšej írskej kávičke. EP s názvom “Kabaret Podivných Tancú” obsahuje záznam živého vystúpenia zo slávneho klubu Cabaret du Canal, kde skupina koncertovala niekedy v zime!

Po novom už šesťčlenný muzikantský ansámbl z Mesta Snov, v zložení Professor Peters (bicie), Sergio Bajez (basgitara), Branislav Inžinier (gitara, vokál), Ivan Kostra (rap), Jeronimó Corrida (trúbka, vokály) a Maurício Santos (saxofón) predstavil zároveň aj svoju novú, rovnomennú koncertnú šou – Kabaret Podivných Tancú. Široký repertoár vlastných autorských skladieb obsahuje horúce tanečné rytmy aj klasické hip-hopové beaty, chytľavú basu podporenú temperamentnou rytmickou gitarou, strhujúce texty prezentované vo forme rapu a náznakov spevu, a dokonca aj trochu punku. Dychová sekcia dodáva punc zábavnej pohrebnej kapely európskeho formátu. Kapela bola založená v júni 2013 a už od začiatku dával tento súbor svojimi živými vystúpeniami najavo, že korene jeho tvorby siahajú hlboko do úrodnej, dobre hnojenej pôdy.

Kanálový funky-exotic-folk-rock-rap, povedal by niekto… A niekto aj nie. V roku 2014, už ako kultúrno-vzdelávacia hudobná skupina Tusté Baletky, nahrali títo muzikálne vyzretí džentlmeni prvých šesť skladieb, ktoré takmer okamžite spôsobili lokálny poprask a v radoch moralizujúcich nešťastníkov i stráviteľnú dávku pohoršenia. Popri šírení pozitívnych emócií na koncertoch členovia kapely plodne a neúnavne rozširovali svoj nespútaný repertoár, a v roku 2015 vydali svetu na obdiv debutový albumonosič nesúci názov “V Zákulisí (naživo)” obsahujúci dvanásť originálnych skladieb a výňatok z improvizovanej prednášky doktora Horského o poruchách hudobného sluchu.

Tusté Baletky prinesú do Flame Music Baru čerstvý závan kanálu!

Najhlavnejšie mesto strednej Európy – Bratislava – zažije v októbri veľkú premiéru. Kultúrno-vzdelávacie hudobné teleso Tusté Baletky zavíta do malebného Flame Music Baru v Starom Meste. Okrem klasických obľúbených hitov prinesú aj piesne z nového EP “Kabaret Podivných Tancú” a taktiež odpremiérujú aj doposiaľ nevydané skladby.