Kapely

Our Stories vydali debutový album Pursuit of Happiness

Our Stories vydali debutový album Pursuit of Happiness

Inštrumentálne rockové trio Our Stories vydalo 25.3. svoj debutový album s názvom Pursuit of Happiness, z ktorého už vyšiel rovnomenný singel (2016), singel Gardens (2018), tento mesiac odpremiérovali tretí singel Pristine Days vo vysielaní Rádia FM. Album je dostupný online na streamingových platformách Spotify, Apple Music či Bandcamp. Fyzické nosiče budú na Release Party 30. 3. 2019 v bratislavskom klube FUGA, kde bude album pokrstený. 

Album Pursuit of Happiness bol nahrávaný bubeníkom Jakubom Spiszakom, mix a master prebiehal v štúdiu Miloša Rojka. Album vychádza pod rozbiehajúcim sa labelom Soundfruit. Skladby na albume kapela zložila ešte s pôvodným gitaristom Benim Starým, ktorého v roku 2018 vystriedal Adam Miškovič. Vybrané skladby z albumu na koncerte spolu odohrajú obaja gitaristi, diváci tak majú jedinečnú šancu vidieť koncert Our Stories v štvorčlennej zostave.

Na Release Party na konci marca budú hudobnými hosťami česká experimentálna kapela Tengri ktorá kombinuje post-rock s elektrickými husľami a slovenská punková kapela The Wilderness, nasledovať bude afterparty o ktorú sa postarajú členovia 52 Hertz Whale a bude aj prekvapenie. Na prvých návštevníkov bude čakať aj ochutnávka piva vyrobeného špeciálne pre Our Stories od šalianskeho pivovaru Labeerint.

Od svojho vzniku v roku 2013 kapela Our Stories vydala niekoľko singlov a prvé EP Our Stories (2015). Má za sebou hrania po slovenských kluboch, ale aj festivaloch ako Hviezdne noci Bytča, Whoneedslyrics?! a Pohoda.

V januári tohto roku bola kapela súčasťou slovenskej časti fokusu na prestížnom holandskom showcase festivale Eurosonic Noorderslag kde zaujala belgické a holandské médiá. Dirk Steenhaut o ich vystúpení v Groningene napísal pre belgický portál knack.be nasledovné: „Od prvej noty, cez dynamiku a úzku interakciu ste cítili, že máte tú česť s vyhranými muzikantmi. Transparentné, epicky vyskladané kompozície, neočakávané zmeny tempa, kontrast medzi lyrickými pasážami a energickými výbuchmi hluku… To všetko znelo cool a presvedčivo. 

To Top