Zaujímavosti

Ozzy Osbourne: “iba smrť mi zabráni spievať a tvoriť”

Ozzy Osbourne je jeden z najznámejších, ale aj najkontroverznejších rockových spevákov v histórií hudby. 71-ročný hudobník, ktorý bojuje s Parkinsonovou chorobou neplánuje odchod do dôchodku a tvrdí, že bude pracovať až pokiaľ nepôjde do hrobu.

Na otázku novinárov Ozzy vždy odpovedá veľmi stručne a výstižne: “Viete kedy odídem do dôchodku? Keď začujem ako sa zatvára veko na mojej truhle. Som princ temnoty.”

“Keď cítite, že publikum skáče, je to lepší pocit ako orgazmus. Hrať pre fanúšikov je najlepšia milostná záležitosť môjho života.”: hovorí slávny rocker a spevák kapely Black Sabbath.

Ozzy v januári 2020 vystúpil pred verejnosť s tým, že má Parkinsonovú chorobu, ale trval na tom, že mu to nezabráni vo vystupovaní. “Je to ďalšia vec na mojom tanieri, s ktorou sa musim vyrovnať. Nemám z toho najmenšie obavy”: povedal vtedy Ozzy Osbourne.

Spevák ešte vo februári vydal nový album Ordinary Man a povedal, že má v pláne hneď nahrávať ďalší. S albumom legendárnemu spevákovi pomáhali aj basgitarista kapely Guns N’ Roses Duff McKagan a bubeník Red Hot Chili Peppers Chad Smith.

Na albume tiež hosťujú Tom Morello z Rage Against The Machine a dokonca aj legendárny Elton John. Zaujímavosťou je, že na albume môžeme počuť aj Post Maloneho, ktorému sa tento štýl hudby veľmi hodí.

To Top