Koncerty

Papa Roach odpálili svoj prvý koncert na Slovensku v seredskom amfiteátri. Sľubujú, že sa čoskoro vrátia!

Sereď – mesto svetovej hudby. Toto leto to platí bez najmenších pochýb. Rocková skupina Papa Roach z Californie bola najväčším ťahúňom tohtoročnej “IN CASTLE” a po Clean Bandit, či Apocalyptice odohrala neskutočnú show v priestoroch seredského amfiteátra. Support im robila domáca kapela Zoči Voči. 

Ako prvé musíme spomenúť, že sme s chalanmi točili novú časť nášho seriálu Guitar&Gear: STAGE SPECIAL a okrem gitaristu Jerryho a basgitaristu Tobina sme mali možnosť pokecať aj so spevákom Jacobym. Z chalanov sršala skvelá energia a ľudskosť, s ktorou prišli do nášho malého mestečka odohrať show, ktorá ostane dlho v spomienkach všetkých slovenských fanúšikov.

Okrem nich prišlo na tourbuse a kamióne ďalších 11 ľudí a tony zvukovej a svetelnej techniky. Ako stihol Jacoby spomenúť počas koncertu, určite nešlo o ich posledné vystúpenie na Slovensku a rovnako nám to potvrdili aj chalani v rozhovore.

Večer sa začal vystúpením domácich Zoči Voči, ktorý vytvorili skvelý warm-up na prichádzajúcu hviezdu večera. Papa Roach odohrali skoro jeden a pol hodinový set, v ktorom vystriedali skladby z nového albumu, ale aj staršie songy na ktoré všetci čakali.

Okrem vlastnej tvorby si strihli aj cover na “Song 2” od Blur a “In the End” od skupiny Linkin Park. Nás osobne oslnila výborne zahraná pieseň “Periscope”, ktorú na albume spievajú spolu so Skylar Gray a záver koncertu patril najväčšiemu hitu “Last Resort” pri ktorom sa skvele odviazali aj spolu s výborným publikom.

Na konci nechýbalo niekoľko minútové ďakovanie a počas koncertu mali skalní fanúšici v prvom rade aj možnosť dotknúť sa ich obľúbeného frontmana. Koncert bol možno menší, ako tie na ktoré sú zvyknutí, no emócia a eufória ľudí bola jedinečná.

OKREM FOTOREPORTU NIŽŠIE SA MÔŽETE TEŠIŤ AJ NA ORIGINÁLNY ROZHOVOR S ČLENMI SKUPINY APOCALYPTICA, KTORÝ VÁM UŽ O PÁR DNÍ PRINESIEME V ŠPECIÁLNOM DIELY NAŠE GITAROVEJ RELÁCIE GUITAR&GEAR: STAGE SPECIAL! 

FOTO: WIKES

To Top