Už o pár dni to vypukne! Druhý ročník Turiec Festu 2016 sa bude konať už budúcu sobotu.

0
12
views

Už 18.6.2016 sa fanúšikovia kvalitnej slovenskej hudby môžu tešiť na ďalší ročník podujatia s jedinečným názvom Turiec Fest, ktoré sa bude konať na starom futbalovom ihrisku v Sučanoch. Organizátori pripravili veľký počet noviniek a doplnkov, ktoré všetci návštevníci určite radi privítajú.

Tento rok sa môžete tešiť na kapely ako Gladiátor, Zóna A, Heľenine oči, Smola a hrušky, Zoči voči a Fuera Fondo. Hudobný program odštartujú už o 12:00 nitrianske kapely Kýbel Mačiek a NeverBack, ktoré odohrali už viacej koncertov v Turci, ale na Turiec Fest 2016 sa obzvlášť tešia, keďže ide o open-air festival, ktorý je svojou atmosférou vždy výnimočný. Na podujatí vystúpi aj martinská kapela Problém, ktorá začiatkom roka 2016 pokrstila svoj ďalší album s názvom VICTIMS OF REALITY.

Organizátori chystajú novinky

Pre návštevníkov podujatia bude vybudované veľkokapacitné parkovisko, ktoré bude vyznačené dopravnými značkami. Parkovisko sa bude nachádzať pri obecnom cintoríne, ktorý je vzdialený zhruba 5 minút chôdze od areálu podujatia. „Doprava bude tento rok našťastie odľahčená o veľký počet áut, ktoré obchádzajú obec Sučany vďaka diaľnici avšak aj napriek tomu vyzývame všetkých návštevníkov, aby dbali na zvýšenú opatrnosť pri pohybe a prechode cez hlavnú cestnú komunikáciu“ povedal organizátor podujatia Róbert Matuška. Po skončení podujatia bude zabezpečený väčší počet mikrobusov, ktoré zavezú návštevníkov podujatia do Martina, Vrútok ale aj smerom na Turany alebo Turčianskú Štiavničku.

Tento rok bude pre návštevníkov prichystaný väčší počet miest na sedenie, viac slnečníkov a prístreškov, aby sa mohli návštevníci skryť pred slnkom alebo prehánkami a v pohode si vychutnať chladené nápoje. Po skončení hudobnej časti podujatia bude areál otvorený do skorých ranných hodín.

DSC05126

Okrem hudobného programu bude pre návštevníkov vo FUNZÓNE prichystaný sprievodný program, kde si budú môcť návštevníci zahrať futbal, bedminton, frisbee, buble futbal alebo overiť svoju zručnosť pri lezení po debničkách aj kráčaní po lane. Na TuriecFeste 2016 bude prebiehať aj kvalifikácia na majstrovstvá Slovenska v streľbe zo vzduchových zbraní. Pre návštevníkov máme prichystané aj pestré súťaže o hodnotné ceny od našich partnerov alebo drinky zadarmo.

Stále uvažuješ, či sa zúčastniť? Tak neváhaj a využi možnosť si zakúpiť lístky v predpredaji prostredníctvom siete Ticketportal alebo Žijeme hudbou. Viac informácii o podujatí nájdete na www.turiecfest.sk alebo na Facebookovej stránke podujatia.

DSC_0224

Redakciu informoval organizátor podujatia Turiec Fest.
Foto: Turiec Fest