The Paranoid ukončili slovenskú časť turné SEDEM v Nitre!

0
23
views

V sobotu 26. apríla 2014 pokrstila kapela The Paranoid v nitrianskej Novej Pekárni svoj v poradí už tretí album SEDEM.

Celú akcia sa začala už o 16:00 v OC Mlyny v predajni Panta Rhei, kde prebehla autogramiáda a tiež fotenie s kapelou. Večer v Novej Pekárni otvorila funk-punk kapela Patália. Po nej nasledovali domáci hostia a to kapela hrajúca alternative, post-indie – kapela Fresh Out Of The Bus.

10258193_10152843727947516_6324786078292077051_n

Po ich koncerte každý v napätí očakával headlinerov –domácu kapelu The Paranoid. Hneď od prvých tónov piesne Anjeli spia celá Pekáreň ožila – skákala, spievala a bavila sa. Chalani odohrali skladby nielen z ich posledného albumu Sedem, staršie, avšak známe piesne ako napríklad Tiene, Únos či Noc patrí nám. Na tomto koncerte prebehol aj krst albumu Sedem. A že to bolo naozaj originálne svedčia aj krstní rodičia. Krstnými rodičmi boli totiž fanúšikovia. Spevák kapely – Igor vybral z davu sedem nič netušiacich šťastlivcov, ktorí im pokrstili album Sedem so šampanským.

Týmto koncertom chalani zakončili svoju slovenskú časť Sedem tour a už 10.5. odštartujú českú časť ich tour. Po koncerte sa nám podarilo ešte odchytiť si Igora a spýtali sme sa ho nielen na dojmy z koncertu na domácej pôde, ale taktiež niečo o albume Sedem a plánoch na leto.

Nitra ako posledná zastávka Sedem tour, najlepšie na záver?

Úplne najlepšie na záver. Nitra veľmi prekvapila – jak počtom ľudí, tak aj celkovo atmosférou. Bolo to úplne super.

Ako sa vám hralo na koncertoch slovenskej časti turné?

Veľmi dobre, pozdravujeme kapely Patália, Sám Sebou a Fresh Out Of The Bus – našich hostí.

Čo sa vám najviac páčilo zo zážitkov na koncertoch?

Mne sa páčili ľudia najviac – boli úplne šialený.

Album sa volá SEDEM. Názov zahrňuje v sebe nejakú symboliku, má nejaký význam?

Určite má. Je to nový začiatok, my máme taký svoj osobný nový začiatok – máme nového bubeníka. A okrem toho sa nám všetko ohľadne albumu točilo okolo sedmičky. Je tam sedem a sedem pesničiek, sedem a sedem koncertov na oboch šnúrach a okrem toho také náhody. Napríklad šesť grafikov nám robilo album, nič sa nám nepáčilo a potom ten siedmy nás zaujal a má firmu „The Seven Blood Art“. Robili sme zbory na album a prišlo sedem báb a sedem chalanov. Také náhody a tak sme si povedali, že čo iné než Sedem.

Je tento album iný než tie predtým? Posunula sa vaša hudba niekde ďalej?

To musia posúdiť fanúšikovia, ale my si myslíme, že sme sa niekam posunuli, lebo sme na tom naozaj makali – viac ako na iných albumoch. Aj ja si myslím, že som textovo trochu dospelejší. Ťažko sa to hodnotí z mojej stránky, keďže my sme ten album robili do detailu. A myslím si, že ako pozerám na šnúru, tak má úspech.

Ako prišiel nápad, že krstnými rodičmi vášho albumu budú práve fanúšikovia?

My sme vedeli, že budeme krstiť v Nitre, lebo tu sme doma. Ten nápad prišiel odo mňa, lebo som si povedal – slovenská scéna, koho si tu ešte zavoláme, to robí každý, že zavolám si niekoho známeho, budem mať PR. My sme sa rozhodli, že je to o ľuďoch, počúvajú nás, podporujú, tak sme si povedali, že si vyberieme sedem ľudí, ktorí prídu na koncert a pokrstia nám album.

Prichádza teraz česká časť tour, tešíte sa?

Veľmi sa tešíme, lebo jednak sme v Čechách dlho nehrali a je to úplne iná scéna, iné kluby, iní ľudia a sme zvedaví, že čo dajú Čechy, či zložia Slovákov alebo nie.

Čo plánujete na leto?

Určite veľa festivalov, všetko sa to ešte rieši, zatiaľ teda nemôžem ani prezrádzať čo a ako bude, ale tešíme sa na festivaly, letnú atmosféru.