Zaujímavosti

Pastrňák s Rudišom pijú grog a spievajú o Ruske z nonstopu

Pesničkár Tomáš Pastrňák vydáva videoklip k novej skladbe „Ostrava-Moskva“. Text k nej napísal spisovateľ Jaroslav Rudiš. Pieseň vznikla pod producentským vedením Borisa Carloffa a po v minulom roku vydaných skladbách „Adél“ a „Lodička“ je tak ďalším singlom z plánovaného tretieho albumu.

„Pieseň je o spomienkach, clivosti, o živote ďaleko od domova, o túžbe vrátiť sa späť (a potom zase nie), o čakaní, emóciách, ľahostajnosti, závislosti na partnerovi a o vzťahu, ktorého váhu si uvedomíme až vo chvíli, keď oň prídeme alebo sa oň sami pripravíme,“ približuje pieseň Tomáš Pastrňák.

Klip natočil behom jednej noci režisér Tomáš Krejčí. Hlavnej úlohy sa zhostila baletka Beáta Šedovičová. Príbeh je zabalený do baletnej choreografie a deň sa v ňom prelína s nocou. Cez deň sa hrdinke cnie za domovom, zatiaľ čo v noci popúšťa uzdu fantázii.

„Raz v noci sme skončili s Igorom Malijevským a Tomášom Pastrňákom v Ostrave v nonstope. Bola zima, mali sme po vystúpení, pili sme grog a potom ešte jeden, vonku snežilo, a tak sa nám tam nechcelo. Vedľa pri stole sedela smutná dievčina. Dal som sa s ňou do reči a pozval ju na grog, ktorý nepoznala, pretože ten sa vraj v Rusku nepije. Rozprávala nám o Ostrave, o Moskve, o svojom živote a chlapcovi, na ktorého čaká… V ten večer akosi neprišiel. A tak sa na druhý deň vo vlaku cestou do Prahy zrodil tento text,“ popisuje jeho vznik spisovateľ, dramatik a scenárista Jaroslav Rudiš a dodáva: „Mám veľmi rád piesne Tomáša Pastrňáka, jeho s citom zhudobnené básne Igora Malijevského. Taktiež mám veľkú radosť, že sa mu text páčil a že ho nakopol k tejto peknej smutnej pesničke. Myslím, že by sa tej dievčine z nonstopu páčila. Trebárs sa k nej nejako dostane. Či už do Ostravy alebo do Moskvy.“

To Top