Pathfinder sú bez speváka

0
4
views

Aktualizované 21:50Stále populárnejší symphonic power metalisti od našich poľských susedov na nás vyrukovali s nepríjemnou novinkou. Kapelu opustil frontman Simon Kostro. Ako dôvod kapela uvádza “stratu komunikácie a a únava v snahe byť perfektný.” Ako vraví samotný Simon, v tejto chvíli nevie, čo bude robiť, ale jeho spolupráca s  Pathfinder je definitívne ukončená.  Skupona bola nútená zrušiť mnohé koncerty, avšak tie, ktoré majú zverejnené na svojej oficiálnej stránke, ohrozené nebudú. Na pomoc si dočasne prizvali svojho zvukára (!) Łukasza Frankowského, pre ktorého bude premiérovým koncert v Brne koncom marca.

Chalani sa však k celej veci postavili pragmaticky a už teraz hovoria o čoskoro vyhlásenom konkurze na nového vokalistu. Ak máte záujem, respektíve poznáte niekoho, koho by ste radi videli za mikrofónom v Pathfinder, ozvite sa ich manažmentu. Kapela čoskoro zverejní niekoľko skladieb bez nahraných vokálov za účelom konkurzu.

Vyjadrenia jednotlivých členov Pathfinder

Karol: “Nemôžem povedať, že som sklamaný, pretože som predpokladal, že tento deň nadíde. Ďakujem Simonovi za skvelé chvíle a dúfam, že nepremrháš svoj talent v nejakom hlúpom projekte namiesto dobýjania sveta ako jeden z najlepších spevákov na svete, za ktorého ťa mnohí považujú.”

Kacper: “Simon opustil kapelu z ničoho nič a nečakane. Bude nám chýbať ako spevák aj ako priateľ. Želáme mu šťastie v jeho budúcej kariére.”

Arkadiusz: “Je to jeho rozhodnutie a ja ho rešpektujem. Jeden človek zmení názor a ciele a zvyšok tímu za to musí platiť. V každej kapele je zmena na poste speváka významnou zmenou v celkovom vyznení kapely. Teraz sa sústredíme na hľadanie vhodnej náhrady a je nám jasné, že to bude sk**vene ťažké. Ďalší album Pathfinder neuzrie svetlo sveta dovtedy, kým nenájdeme toho správneho človeka v oboch ohľadoch: charakterovo aj hudobne. Vďaka, Simon!”

Gunsen: “Mám rád kakao!”

Bartek: “Som v kapele len krátko, ale od začiatku som si všímal, že Simon je hudobne vyhorený a unavený. Napriek všetkému, želám mu len to najlepšie!”