Paul Kilometra predstavuje album Country Act Structure!

0
10
views

Bratislavský muzikant Peter Bulík hrá a skladá ako gitarista rôznu hudbu a pre rôznych interpretov. V šuflíku mu ale dlhé roky vyselo niekoľko tém, ktoré mu vždy pripomínali country, i keď on podľa jeho slov nieje naozajstný country gitarista!

Vyústilo to až do projektu PAUL KILOMETRA, čo je pseudonym vytvorený pre túto príležitosť. Vytvoril album, ktorého dej rozdelil ako filmové či literárne dielo do troch častí (úvod, jadro, záver) a keďže sa to v angličtine označuje ako Three-act structure, nazval svoj prvý sólový titul COUNTRY ACT STRUCTURE. Trvá ale na tom, že to treba počuť celé vkuse.

Napriek tomu, že ide o inštrumentálnu hudbu, snažil sa do toho vložiť aj podprahový príbeh, opisujúci každodennú i celoživotnú realitu a všeobecnú obtiažnosť pri hľadaní šťastia a pokoja, s pozitívnym koncom. Okrem tejto myšlienky si sám nakreslil obal albumu, a nahral všetky nástroje. Do celého projektu sa vraj pustil aj vďaka tomu, že sa v správnom čase objavila možnosť nahrávať, a to v petržalskom štúdiu M2R. Album Country Act Structure je dostupný na iTunes, Apple music a Spotify.