Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Perný & Kollár pripravujú album Theatrum Mundi: Zaznie na ňom indická sitar a drum and bass aj stredovek!

Hudobné dvojka Lucas Perný a Miloslav Kollár podľa oficiálnej facebookovej stránky čerstvo nahrali nový album. Po dvoch rokoch od vydania debutu Astral Gate prichádza nový album s literárnou metaforou Theatrum Mundi.

10569249_10203575561222585_1941401352_n

Na albume bude znieť indická sitar a drum and bass, stredoveká, píšťalkovo-mandolínová hudba s recitáciou autorských básní, kraut-rocková protivojnová kompozícia, sitar-funk, fúzia stredovekej-orientálnej a bigbítovej hudby, niekoľko folk-rockových skladieb a taktiež antické motívy. Duo opäť neopustilo svoju eklektickosť a svoju multižánrovosť posunulo aj do vôd nepoznaných. Nahrali aj tradičné koncertné čísla stredovekej hudby, ktoré pravideľne hrávajú na akustických koncertoch, avšak v elektrickej podobe. Album výjde na jeseň 2014 a okrem iného na ňom budú hosťovať aj speváčka Kristína Prekopová a zeuhl basgitarista Vladislav Žemba. Ďalšie informácie už čoskoro. Skupina taktiež nedávno zverejnila video zo svojho koncertu na FF UKF v Nitre s Vladislavom Žembo (v prílohe). Fanúšikovia sa majú načo tešiť. Sitar drum and bass bude v ich podaní prvý na Slovensku.

Reklama

Podľa neoficiálnych informácií album vydá trnavský label a rádio Bunker pod free licenciou Creative Commons. Skupina plánuje na jeseň krst CD a taktiež koncertné turné.

Foto: Juraj Danko, Basement Dnb Párty 2014, Nitra

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: