Pete Lincoln z legendárnych The Sweet odohrá vo februári tri koncerty na Slovensku

0
19
views

Na Slovensku vystúpi začiatkom februára spevák anglickej glam rockovej kapely The Sweet. Pete Lincoln odohrá tri akustické sólové vystúpenia za sebou. Predstaví sa 2.2. v Trnave, 3.2. v Novom Meste nad Váhom a 4.2. v Nitre. Fanúšikovia sa môžu tešiť nielen na najväčšie hity The Sweet, ale aj skladby z Lincolnových sólových albumov, z jeho predošlej kapely Sailor a výnimočné cover verzie.

Pete Lincoln si tieto sólové koncerty užíva. Získal si prezývku „živý  juke box“ a dokonca aj na Slovensku, ak mu niekto z publika navrhne akúkoľvek dobrú skladbu, prísľúbil, že ju s veľkou pravdepodobnosťou aj zahrá. „Počas mojej kariéry som vždy hrával sólové akustické koncerty. Je to niečo, čo si veľmi užívam, hlavne ich atmosféru a flexibilitu jedného hlasu a jednej gitary. Zakaždým je to zaujímavá výzva. Teraz, keď už mám niekoľko vlastných albumov, sólové koncerty sú skvelou príležitosťou, predstaviť z nich naživo niektoré piesne,“ povedal hudobník exkluzívne pre svojich slovenských fanúšikov.

Výnimočnosť februárových koncertov Petra Lincolna potvrdzuje aj výber skladieb, ktoré na ňom odznejú. Samotný spevák odhalil niektoré z nich. „Áno, nevynechám ani skladby od The Sweet. Napríklad Fox on the Run, Ballroom Blitz a Love Is Like Oxygen. K tomu zahrám Glass of Champagne a Girls, Girls, Girls od mojej predošlej kapely Sailors a bude toho viac.“ Keďže má tento šesťdesiatročný muzikant na svojom konte aj sólové nahrávky, návštevníci koncertov sa môžu tešiť aj na túto časť jeho tvorby. Určite nebude chýbať In a Hearbeat z rovnomennej aktuálnej štúdiovky.

Lístky na koncerty Peta Lincolna sú v predpredaji v sieti Ticketportal.

Pete Lincoln na Slovensku v roku 2017

2.2. Trnava, Music a Cafe
3.2. Nové Mesto nad Váhom, Blue Note
4.2. Nitra, Frankie Rock Club

redakciu informoval PR manažér Edo Kopček za agentúru Double Head SK