Zaujímavosti

Peter Bažík, Ivanna Bagová a Adam Kukačka spojili sily v Zrnku nádeje!

Článok prečítate za: 2 min.

Traja osobití speváci, tri výnimočné hlasy, tri nevšedné osobnosti. Dvaja chalani a jedna slečna. Víťaz česko slovenského X FACTOR-u Peter Bažík pokračuje v spolupráci so slovenskými i českými spevákmi aj v jeho novej skladbe.

Pre spoluprácu oslovil víťazku česko slovenskej show THE VOICE 2012 Ivannu Bagovú a finalistu (3. miesto) Česko Slovenskej Superstar 2013 Adama Kukačku z Brna. Pod taktovkou producenta Stana Guláša z umeleckej agentúry a vydavateľstva GOLDEN ENTERTAINMENT tak vznikla skladba s názvom ZRNKO NÁDEJE s výborným česko slovenským textom. 

Samotný text vznikol na základe osobných rozhovorov Petra Bažíka s onkologicky chorými deťmi v slovenských nemocniciach. Odrážajú sa v ňom ich myšlienky, pocity, túžby, sny, očakávania i nádej. Skladba je tak určená pre všetky deti, mladých či dospelých ľudí, ktorí aktuálne prechádzajú ťažkým životným obdobím. Či už z akéhokoľvek zdravotného hľadiska, z pohľadu problémov v rodine, medziľudských vzťahov alebo partnerských starostí.  Petrov, Ivannin a Adamov hlasový prejav dal skladbe potrebnú jemnosť a láskavosť, ale aj naliehavosť, energiu a túžbu nájsť to pomyselné zrnko nádeje, ktoré dáva vieru vstať a ísť ďalej. 

Skladbu skomponoval, zaranžoval a nahral Peter Bažík, o mix sa postaral Peter Bažík a Stano Guláš a mastering zrealizoval Jaroslav Jančich v štúdiu AudioMastering. Aranžmány sú postavené na nástrojoch a obsadení orchestra, pričom autorský tím kládol dôraz na dynamiku hudobnej časti skladby. 

Článok pokračuje pod reklamou

Retro ponožky

Pri hľadaní námetu na klip si autori dali záležať na metaforickom obrazovom stvárnení pocitu ľudí v tiesni, súžení či útrapách, ktorí sa v každom okamihu snažia nájsť veľa krát i to minimum pozitívnych chvíľ. Nakrútených bolo množstvo záberov a sekvencií v rôznych ročných obdobiach (zima, jar, leto). Za kameru sa postavil Marek Raffay (RAFFI PRODUCTION) a Michael Gejdosh (SHARMANTfilm), ktorý sa pod klip podpísal aj režijne. Z objemu nakrúteného materiálu si režisér nakoniec vybral letnú atmosféru, vyjadrujúcu snahu utrápených ľudí nájsť pozitívne myšlienky.

Peter Bažík pri výslednej forme klipu dával dôraz aj na autentickosť pocitov: „Po zostrihaní a spracovaní množstva záberov sme urobili niekoľko dlhších sekvencií, akýchsi krátkych klipov. Hľadali sme obraz, ktorý by vyjadril pocity ľudí, snažiacich sa uniknúť zo súženia. Z hotových materiálov sme nakoniec vybrali tie, ktoré symbolizovali hlboký význam textu. Na a v tomto úzkom výbere sme ako víťaza určili zábery s modelkou Dankou Krčmářovou. Ako formu klipu sme vybrali LYRICS VIDEO – to z dôvodu, že text je určený úplne bežným ľuďom a deťom. Tí sa takto skladbu môžu pohodlne naučiť a kedykoľvek si ju zaspievať. Metaforická podoba klipu prezrádza túžbu ľudí uniknúť z reality väčších či menších starostí a aspoň na chvíľu na ne zabudnúť. Verím, že v atmosfére klipu a hĺbke textu sa nájdu mnohí, ktorí sú fyzicky či duševne uboľavení. Kiež by im táto skladba dodala nádej“.

Newsletter

Odoberajte náš hudobný newsletter. Aktuálne informácie a novinky zo sveta hudby priamo do Vášho e-mailu.

Odoslaním aktivujete odber e-mailových upozornení na hudobné novinky. Odber môžete kedykoľvek zrušiť kliknutím na odkaz "chcem sa odhlásiť", ktorý nájdete v každom e-mailovom upozornení. Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Najčítanejšie články za 7 dní

To Top