Zaujímavosti

Peter Bažík prichádza na začiatku prázdnin s novým letným singlom Ži a zabudni

Autorská dvojica Kamil Peteraj a Martin Kavulič vytvorila ďalší chytľavý song. Tentoraz pre absolútneho víťaza česko slovenskej show X FACTOR Petra Bažíka. Text skladby Ži a zabudni, pod ktorým je podpísaná naša textárska legenda Kamil Peteraj, má silnú výpovednú hodnotu reflektujúcu emócie sprevádzajúce súčasný životný štýl mladých ľudí. Hudbu vytvoril Martin Kavulič, dvorný skladateľ Kristíny, ktorý je zároveň aj producentom skladby.

Hoci Peter Bažík štandardne pôsobí ako spevák, skladateľ, aranžér, textár a producent, v tejto skladbe sa ponoril do role interpreta piesne, ktorá textovo disponuje hlbokým ľudským poslaním a hudobne je postavená na energii saxofónového sóla s tanečným rytmom zdvíhajúcim zo stoličiek aj netanečníkov. Hlasový prejav Petra Bažíka dodal skladbe nástojčivosť a energiu, ktorá ľuďom dodá silu vstať, oprášiť sa, zabudnúť a žiť. 

Aktuálne sa ku skladbe pripravuje animovaný klip, ktorý pre Petra tradične vytvorili Žiaci Súkromnej strednej umeleckej školy vo Zvolene s producentom Stanom Gulášom z agentúry GOLDEN ENTERTAINMENT. Kreatívny tím, ktorý tento rok získal cenu ZLATÁ KLAPKA 2017 na celoslovenskej súťaži v audiovizuálnej a multimediálnej tvorbe detí a mládeže v kategórii Hudobný videoklip, tvoria Eva Hrušková (animácia postáv), Andreas Dao (animácia pozadia), Tomáš Biely (postprodukcia animácie a strih) a Mgr. Alena Glončáková (odborný dohľad).

V klipe, ktorý vyjde koncom prázdnin ako rozlúčka s letom, sa rozvinú tri príbehy detí rôznych vekových kategórií, z ktorých každá dejová línia vykresľuje svet daného dieťaťa, jeho starosti i trápenia. Spoločným znakom klipu však bude láska, rodina, priateľstvo a vzájomné medziľudské vzťahy. Vždy sa dá totiž v živote nájsť to pravé, čo človek v danom okamihu svojho žitia potrebuje. Ži a zabudni na zlé.

Skladbu si môžete vypočuť TU!

To Top