Peter Bažík spomína po desiatich rokoch na SuperStar. Dôvod vás dojme!

0
12
views

Takmer každý človek na tomto svete má svoje NAJ. Či už je reč o jedle, vysnívanej destinácii alebo značke parfumu, k určitým veciam skrátka viac či menej lipneme. Jednu z najvýraznejších emócií ale v človeku vyvoláva hudba.

Nezáleží na tom, či ste úplný laik, sólový interpret alebo člen hudobnej kapely. Muzika je silnou emocionálnou záležitosťou, spájame si s ňou situácie veselé, ale samozrejme i tie smutnejšie. To je tiež prípad speváka Petra Bažíka, finalista súťaže Slovensko hľadá Superstar 2. Ten sa po desiatich rokoch vracia k piesni, ktorá v jeho srdci zanechala veľmi silnú stopu.

Reč je o skladbe Dotkni sa, ktorá vznikla v roku 2006, krátko po Petrovom účinkovaní v druhom ročníku úspešného projektu Superstar. K nej aktuálne už dvojnásobného otecka krásnych dcér Anetky a Danielky viaže silná spomienka. „Bola to moja prvá pieseň, pri jej písaní som sa však nevyhol problémom s textom. Napísal som refrén, no myšlienky mi nešli ďalej pretaviť do veršov.“ Napokon mu s jej dokončením pomohol textár a básnik Antonín Drška.

„Táto skladba pre mňa znamená oveľa viac, než len to, že bola prvá. S úsmevom na perách musím priznať, že som v tom čase úpenlivo hľadal pravú lásku. Svoje pocity som vložil do piesne a spieval o tom, ako mi ONA neustále uniká. Táto skladba ma spojila s mnohými ďalšími hudobníkmi a pootvorila mi dvere do sveta viacerých hudobných žánrov. Netrvalo dlho a prišiel moment, kedy ma zoznámila aj s jedným úžasným človekom – Branislavom Ondríkom. Práve on mi pomohol dať dokopy zostavu mojej prvej kapely, vďaka tomu pesničku nahrať v štúdiu a o dva roky neskôr k nej natočiť videoklip. Braňo zohral v mojom živote dôležitú úlohu, bol mi vzorom i dobrým priateľom zároveň,“ spomína s odstupom čase na významné okamihy svojich speváckych začiatkov a fatálnych stretnutí talentovaný multiinštrumentalista.

Tak ako Peter, aj Braňo skúšal šťastie v rovnakej speváckej súťaži, no zákerná choroba mu pokračovanie v dobre našliapnutej kariére neumožnila. „Zistili mu rakovinu hrtana, ktorej nakoniec podľahol. Braňo bol skvelý gitarista, vedel hrať aj na bicích, basgitare, spievať, cítil som česť s ním pracovať a mať možnosť učiť sa od neho,“ prezrádza s nostalgiou v hlase obľúbený spevák. Práve tento rok oslavuje skladba Dotkni sa desaťročnicu, ktorú sa Peter Bažík rozhodol osláviť nielen silnou spomienkou na bolestivé, i keď krásne časy, ale tiež ju zaradiť ako bonus na svoj debutový album Kto som Volume I, ktorý vydal tento rok v apríli.

Na debutovom albume „Kto som“ predvádza nielen svoj nezameniteľný rockový chrapľák, ale i hudobnú všestrannosť. Dokonalú hru na husle totiž zavše strieda hrou na gitare, klavíri či bicích, vďaka čomu vzniká v spojení s precítenými textami dokonalá hudobná symbióza.

Peter Bažík – Najbližšie koncerty:

26.11.2016 FrontFest – Žilina, Eventhouse
10.12.2016 Deti v pohybe – Prievidza, Niké City Aréna
14.12.2016 Vianočná Janais a hostia  – Bratislava, Kostol Klarisky
17.12.2016 Hodina deťom – Bratislava