Kapely

Peter “Punto” Remiš zo Slniečka v najnovšej skladbe Story!

Článok prečítate za: 1 min.

Po vydarenej spolupráci s Petrom Lipom v podobe úspešnej skladby „Bojím sa nočných zvonení“ prichádza projekt Story s ďalším pozoruhodným singlom. Tentoraz sa v piesni s názvom „Z knihy receptov“ úlohy speváka zhostil Peter „Punto“ Remiš z legendárnej piešťanskej kapely Slniečko.

„Ja som už dlhé roky fanúšik Petrovho originálneho prejavu. Dal do toho presne to, čo tá skladba potrebovala – bluesový feeling, drsnosť aj sebairóniu“, povedal nám basgitarista Marian Zima. „Každú skladbu podľa potreby obliekame do iných šiat. Vyšlo nám, že práve taký „zztopovský“ bluesrock s netradičnou štruktúrou môže poskytnúť textu výraz, aký by sme radi. A obrazové stvárnenie je už len jedným z možných výkladov.“

V originálnom animovanom klipe sa síce vyskytuje viacero politických tvárí, ale nie je to prvoplánová agitka za niečo a proti niekomu, aké sú dnes v móde. „Tvári sa to veselo, ale je to o všetkých tých, ktorí kŕmia ľudí nenávisťou. Lebo tá v ľuďoch ostáva a vyviera z nich, keď to najmenej čakajú – v rodine, práci, či vo vzťahoch.“ dodáva Zima. Okrem Petra Remiša sa na skladbe podieľali aj známi slovenskí inštrumentalisti ako klávesista Peter Preložník, gitarista Gustáv Čech, či bubeník Jaroslav Rozsíval.

Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Pridať komentár k článku

Napíšte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!