V piatok v Trnave odštartoval dvadsiaty ročník Festivalu Lumen.

0
4
views

Očakávania organizátorov, ktorých najväčšou obavou po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov bolo počasie, sa nenaplnili. Fanúšikovia prečkali večerný dážď a Trnava zažila punk-rockovú smŕšť v podaní britskej formácie Chip Kendall band. Aj napriek iným silným menám v programe, Chip Kendall vynahradil plnému námestiu minuloročný nedohratý koncert a bol hviezdou večera! Počas deväťdesiatich minút na pódiu odohral svoje najväčsie hity, pesničky z pripravovaného albumu, no najviac prekvapil hymnami, slovenskou na úvod a hokejovou “Nech bože dá” v polovici koncertu.

Tí, ktorí včera kvôli veľkému záujmu nestihli trojkolky v Bernolákovom sade, majú možnosť previezť sa ešte dnes do 20:00. Na radničnom nádvorí bude opäť otvorený detský kútik a o 15:00 je na programe Bláznivá klauniáda.

Sobota sa na festivale začala prednáškami a workshopmi, z ktorých najväčší záujem mali návštevníci o diskusiu Daniela Heviera a Marcela Merčiaka v rámci Stage-u v kine Hviezda. Organziátori pozývajú nielen domácich na koncert trnavčanov bratov Bugalovcov a 6th Sense trio o 15:45 do mestského amfiteátra.

Večerný program vyvrcholí na Trojičnom námestí koncertmi skupín 29th Chapter (UK),Joakim Arenius & Praise Unit (SWE), metalová kapela HB z Fínska a po desiatej vystúpi hedaliner festivalu, texaská kalepa Leeland.
Program dvadsiateho ročníka Festivalu Lumen ukončí polnočná sv. omša v katedrále.

Viac info na www.fln.sk